10 01 2019

Niebezpieczne zabawy dzieci na zamarzniętym stawie

10.01.2019, godz.: 14:42
Niebezpieczne zabawy dzieci na zamarzniętym stawie

Interwencja grodziskiej straży miejskiej zapobiegła prawdopodobnie bardzo niebezpiecznej sytuacji dla zdrowia i życia dzieci. Te bawiły się bowiem na zamarzniętym stawie w Adamowiźnie, mimo zakazów.

Do zdarzenia doszło nieopodal tamtejszej szkoły podstawowej. – Dyżurny Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim przyjął, telefoniczne zgłoszenie, z informacją o zagrożeniu życia.  W  Adamowiźnie w okolicach szkoły podstawowej grupa dzieci wchodzi na lód  częściowo zamarzniętego stawu w pobliżu Parku Chełmońskiego, korzystając z akwenu jak z lodowiska – poinformowała grodziska SM. – Natychmiast, skierowano najbliższy patrol straży miejskiej, który po dodarciu na miejsce potwierdził nierozważne zachowanie dzieci, które bez opieki dorosłych weszły na lód – dodała.

Jednocześnie strażnicy przypominają, że wchodzenie na zamarznięte akweny nie jest bezpieczne, ponieważ nigdy nie możemy być pewni grubości pokrywy lodowej. Dodatkowo w rzekach, jeziorach czy innych akwenach zawsze występują tzw. ruchy wody, które powodują pękanie lodu w najmniej spodziewanym momencie.

– Sytuacja, kiedy załamuje się pod nami lód, jest sytuacją niecodzienną. Wpadamy w panikę, ubranie gwałtownie nasiąka wodą, robi się ciężkie. Nie powinniśmy wykonywać gwałtownych ruchów. Aby udało nam się wyjść z lodowatej wody, powinniśmy na łokciach doczołgać się do brzegu w to miejsce z którego przyszliśmy – podkreśla straż miejska.

2

Dodaj Komentarz

2 odpowiedzi na “Niebezpieczne zabawy dzieci na zamarzniętym stawie”

  1. Bohdan Knor pisze:

    …tak dba o młodzież tutejszy dyrektor szkoły.!!!

  2. Bohdan Knor pisze:

    …wpis zaczerpniętny z „napisów na murze”.!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata