06 04 2017

Kolejny krok w stronę superszybkiego internetu w całym Grodzisku

06.04.2017, godz.: 16:51
Kolejny krok w stronę superszybkiego internetu w całym Grodzisku
fot. Mat. organizatora

Superszybki Internet na terenie całej grodziskiej gminy? To coraz realniejsza wizja, bowiem burmistrz Grzegorz Benedykciński podpisał niedawno list intencyjny dotyczący inwestycji światłowodowych. To kolejny krok w stronę superszybkiej sieci w całej gminie po zawarciu przed kilkoma miesiącami porozumienia z Orange. Tym razem drugim sygnatariuszem listu intencyjnego była firma PLJ.

Ten operator telekomunikacyjny działa w naszym powiecie od 4 latach. – Od 3 lat intensywnie inwestujemy w technologie światłowodową FTTH na terenie Grodziska Mazowieckiego, w efekcie czego na dzień dzisiejszy w zasięgu naszej sieci jest około 5000 gospodarstw domowych, które mogą już korzystać z najszybszego światłowodowego internetu, oraz usługi telewizji i telefonu stacjonarnego. W przeciągu kolejnych 2 lat planujemy inwestycje, które podwoją liczbę potencjalnych użytkowników – czytamy w piśmie przewodnim listu intencyjnego.

I dalej: – Internet o prędkościach do 1000 Mbps jest już dostępny na większości osiedli Grodziska Mazowieckiego tj: osiedle „Platinum”, osiedle „Bałtycka”, osiedle „3-go Maja”, osiedle „Kopernika”, osiedle „Centrum”, osiedle „Jaśminowa”, osiedle „Wólczyńska” z przyległymi ulicami. W naszym zasięgu są również ulice: Narutowicza, Różana, Sienkiewicza, Daleka, Grunwaldzka, Montwiłła i obszar ten sukcesywnie się rozwija o nowe ulice i nowo powstające osiedla. […]Dotychczasowe doświadczenia jakie mamy w zakresie współpracy z Gminą Grodzisk Mazowiecki wskazują, iż jest ona otwarta na inwestycje w nowe rozwiązania i promuje działania, które mogą ułatwić życie jej mieszkańców. Coraz więcej samorządów zdaje sobie sprawę z tego, że kabel światłowodowy to piąte medium, które Gmina musi zacząć uwzględniać przy projektowaniu czy budowie dróg. Naszym zdaniem, realizacja projektu budowy sieci światłowodowej, który już rozpoczęliśmy, będzie miała zasadnicze znacznie dla zwiększenia potencjału gospodarczego Gminy Grodzisk Mazowiecki oraz rozwoju całego powiatu jak i województwa.

podpisanie listu intencyjnego grodzisk 2 mat prasowe

Pełną treść listu intencyjnego znajdziecie tutaj.

9

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi