06 04 2017

Kolejny krok w stronę superszybkiego internetu w całym Grodzisku

06.04.2017, godz.: 16:51
Kolejny krok w stronę superszybkiego internetu w całym Grodzisku
fot. Mat. organizatora

Superszybki Internet na terenie całej grodziskiej gminy? To coraz realniejsza wizja, bowiem burmistrz Grzegorz Benedykciński podpisał niedawno list intencyjny dotyczący inwestycji światłowodowych. To kolejny krok w stronę superszybkiej sieci w całej gminie po zawarciu przed kilkoma miesiącami porozumienia z Orange. Tym razem drugim sygnatariuszem listu intencyjnego była firma PLJ.

Ten operator telekomunikacyjny działa w naszym powiecie od 4 latach. – Od 3 lat intensywnie inwestujemy w technologie światłowodową FTTH na terenie Grodziska Mazowieckiego, w efekcie czego na dzień dzisiejszy w zasięgu naszej sieci jest około 5000 gospodarstw domowych, które mogą już korzystać z najszybszego światłowodowego internetu, oraz usługi telewizji i telefonu stacjonarnego. W przeciągu kolejnych 2 lat planujemy inwestycje, które podwoją liczbę potencjalnych użytkowników – czytamy w piśmie przewodnim listu intencyjnego.

I dalej: – Internet o prędkościach do 1000 Mbps jest już dostępny na większości osiedli Grodziska Mazowieckiego tj: osiedle „Platinum”, osiedle „Bałtycka”, osiedle „3-go Maja”, osiedle „Kopernika”, osiedle „Centrum”, osiedle „Jaśminowa”, osiedle „Wólczyńska” z przyległymi ulicami. W naszym zasięgu są również ulice: Narutowicza, Różana, Sienkiewicza, Daleka, Grunwaldzka, Montwiłła i obszar ten sukcesywnie się rozwija o nowe ulice i nowo powstające osiedla. […]Dotychczasowe doświadczenia jakie mamy w zakresie współpracy z Gminą Grodzisk Mazowiecki wskazują, iż jest ona otwarta na inwestycje w nowe rozwiązania i promuje działania, które mogą ułatwić życie jej mieszkańców. Coraz więcej samorządów zdaje sobie sprawę z tego, że kabel światłowodowy to piąte medium, które Gmina musi zacząć uwzględniać przy projektowaniu czy budowie dróg. Naszym zdaniem, realizacja projektu budowy sieci światłowodowej, który już rozpoczęliśmy, będzie miała zasadnicze znacznie dla zwiększenia potencjału gospodarczego Gminy Grodzisk Mazowiecki oraz rozwoju całego powiatu jak i województwa.

podpisanie listu intencyjnego grodzisk 2 mat prasowe

Pełną treść listu intencyjnego znajdziecie tutaj.

💬︎ 9

Dodaj Komentarz

9 odpowiedzi na “Kolejny krok w stronę superszybkiego internetu w całym Grodzisku”

 1. rafal pisze:

  PLJ Dobra firma od ponad 4 lat mam z nimi umowę nigdy nie było większych problemów z internetem w przeciwieństwie do konkurencyjnych firm dobry wybór

 2. Zbigniew Lis pisze:

  Nareszcie jakaś alternatywa dla starych kabli miedzianych, i dużo stabilniej i szybciej od mega hiper power eltetki …. i do tego kablówka bez talerza. Dla mnie miodzio.

 3. Mateusz pisze:

  Korzystam z ich usług na terenie Grodziska na Bałtyckiej, ceny są ok, a firma dba o swoich klientów, można się z nimi dogadać. Jeśli chodzi do tej pory to w sumie brak jakichkolwiek awarii na światłowodzie, telewizja też śmiga, duża różnorodność programowa. Polecam!

 4. Krzysztof Rubin pisze:

  Czy ja wiem. Firma chyba spoko. Na razie internet mi działa. Mam go już nie pamiętam od kiedy na osiedlu Wólczyńska. Na pewno nie powiem , że ich serwis jet wyjątkowo sprawny. Może dlatego, że od chwili kiedy mam od nich neta nie było awarii, ale problem być może istnieje sam w sobie. Muszę kiedyś wywołać jakąś awarię i się zobaczy na co ich stać. Trochę to dziwne, że to się nie psuje…

 5. Monika pisze:

  Czekam na ich internet w domkach jednorodzinnych!

 6. Iwona Berka pisze:

  W blokach GSM nie było dotąd żadnej alternatywy. Wreszcie można skorzystać z prawdziwego internetu światłowodowego, a nie „światłowodu” miedzianego.

 7. Marlena pisze:

  No nareszcie. Czekamy i się cieszymy :)

 8. Mariusz pisze:

  na reszcie ktoś coś zrobi w tym kierunku, brawo dla firmy i burmistrza.
  Wspierajmy lokalnych operatorów.

 9. andre pisze:

  A Chrzanów Duży to gmina Grodzisk czy nie, a kiedy na wieś trafi internet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.