01 06 2016

Ciężarówka zderzyła się z wukadką [AKTUALIZACJA]

01.06.2016, godz.: 01:44
Ciężarówka zderzyła się z wukadką [AKTUALIZACJA]
fot. GrodziskNews.pl

W nocy z wtorku na środę na ul. Nadarzyńskiej w Grodzisku samochód ciężarowy zderzył się pociągiem Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Do zdarzenia doszło kwadrans po północy. Samochód ciężarowy marki MAN jadący w kierunku ul. Sienkiewicza uderzył skład jadący z Warszawy do Grodziska. Uderzenie było na tyle mocne, że pociąg wypadł z toru. W związku z tym przez dłuższy czas (do chwili ściągnięcia wykolejonego pociągu i uszkodzonej ciężarówki) przejazd w ciągu ul. Nadarzyńskiej będzie zamknięty dla ruchu.

Jak na razie nie mamy informacji o poszkodowanych. Więcej informacji na temat tego zdarzenia podamy rano.

AKTUALIZACJA GODZ. 6.40

Jak podaje WKD, ruch pociągów na szlaku Grodzisk Mazowiecki Radońska – Podkowa Leśna Główna został wstrzymany do odwołania. Na odcinku Podkowa Leśna Główna – Warszawa Śródmieście WKD w pierwszych godzinach porannego szczytu przewozowego do dyspozycji pozostają trzy składy, które będą w stanie zapewnić częstotliwość co ok. 45–60 minut. W związku z utrudnieniami od rana obowiązuje honorowanie wszystkich rodzajów biletów WKD na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście w pociągach Kolei Mazowieckich oraz Szybkiej Kolei Miejskiej.

Straż pożarna, która brała udział w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia potwierdza, że nikomu nic się nie stało. – Całe szczęście była to późna godzina i w kolejce nie jechało wielu pasażerów i nikomu nic się nie stało. Ciężarówka została ściągnięta po około dwóch godzinach od momentu zderzenia. Musieliśmy zneutralizować płyny techniczne ciężarówki, które wyciekły na jezdnię – mówi nam st. bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Przejazd kolejowy na ul. Nadarzyńskiej wciąż jest nieprzejezdny. – Taka sytuacja może potrwać jeszcze co najmniej godzinę zanim uda się ściągnąć pociąg – mówi nam Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

wypadek wkd ustawianie pociagu fot dp7

Policjanci informują, że zarówno maszynista, jak i kierowca MAN-a byli trzeźwi. Są wyznaczone objazdy. – Policjanci zakończyli sprawę mandatem dla kierującego ciężarówką. Natomiast w związku z utrudnieniami i zamkniętym przejazdem zostały wyznaczone objazdy m.in. ul. Piaskową. Z moich informacji wynika, że droga jest zakorkowana – informuje asp. Monika Orlik z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

AKTUALIZACJA GODZ. 8.30

Jak poinformował nas Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD, przejazd na ul. Nadarzyńskiej powinien byś przejezdny po godz. 9.00.

Między Podkową a Grodziskiem kursują autobusy komunikacji zastępczej.

AKTUALIZACJA GODZ. 10.00

Jak udało nam się ustalić, pociąg WKD został już ściągnięty z torowiska. Trwają tam teraz prace porządkowe. Prawdopodobnie w ciągu pół godziny uda się wznowić ruch między Podkową a Grodziskiem.

AKTUALIZACJA GODZ. 10.15

Kolejarze podstawili już na tor sprawny pociąg. Lada chwila powinien ruszyć w drogę.

AKTUALIZACJA GODZ. 10.40

Pociągi kursują już normalnie. Przejazd na Nadarzyńskiej otwarto już także dla ruchu kołowego.

przejazd nadarzynska fot piotr antos

Byłeś świadkiem wypadku, coś cię zirytowało lub zaskoczyło? Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników? Daj nam znać pod numerem telefonu: 691 222 230 lub pod adresem e-mail: info@grodzisknews.pl.

16

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi