reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

19

03 2023

Zwolnij. Dziś i jutro wzmożone kontrole na drogach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP PruszkówZwolnij. Dziś i jutro wzmożone kontrole na drogach - Grodzisk News


Policjanci w całym garnizonie warszawskim, zatem także w powiecie grodziskim, prowadzić będą dziś i w poniedziałek wzmożone kontrole na drogach. Akcja prowadzona jest pod hasłem „Bezpieczna prędkość”, dlatego funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na ten parametr u kierowców, ale sprawdzą też stosowanie się do innych przepisów.


Jak pokazują policyjne analizy, główną przyczyną wypadków drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym jest nadmierna prędkość. Dlatego też policjanci często prowadzą wzmożone kontrole na drogach, które mają zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu. Taką akcję zaplanowano za niedzielę i poniedziałek (19 i 20 marca). W tych dniach policjanci będą egzekwować od kierujących pojazdami przestrzeganie obowiązujących przepisów, dotyczących dopuszczalnej prędkości przy użyciu wszystkich możliwych przyrządów kontrolno-pomiarowych oraz radiowozów z wideorejestratorami.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Policjanci instruują jak kierowca powinien się zachowywać na drodze, aby nie zwiększać ryzyka wystąpienia niebezpiecznego zdarzenia. – Kierujący pojazdem ma obowiązek stosować się do ograniczeń prędkości wynikających z przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym, czy też ze znaków drogowych. Ale to nie zawsze wystarczy. Podczas każdej podróży należy dostosować prędkość do aktualnie panujących warunków na drodze. Szczególnie niebezpieczne jest przekraczanie dopuszczalnej prędkości w rejonie przejść dla pieszych, dlatego zbliżając się do tak ważnego miejsca na drodze, należy zachować szczególną ostrożność! - podkreślają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Bardzo dobra akcja, zwłaszcza na wiosnę, gdy niektórym "puszczają hamulce" na drodze. Ale życzyłabym sobie również w niedługim czasie akcji zwracającej uwagę na rowerzystów. Ich samowolka na chodnikach, przejściach i drogach zaczyna przekraczać wszelkie granice.
xenna


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.