reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

06 2023

Znamy bilans długiego weekendu na drogach naszego powiatu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PolicjaZnamy bilans długiego weekendu na drogach naszego powiatu - Grodzisk News


Długi weekend na drogach powiatu upłynął umiarkowanie bezpiecznie. Umiarkowanie, gdyż – jak wynika z policyjnego podsumowania – w ciągu czterech dni akcji obyło się bez wypadków. Nie brakowało jednak kolizji i nietrzeźwych kierowców.


Podczas każdej akcji wzmożonych kontroli na drogach przy okazji długich weekendów znacząco zwiększa się liczba patroli na drogach, a policjanci licznie kontrolują kierujących pod różnym kątem eliminacji jak największej liczby zagrożeń na drodze.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Sprawdzają, czy kierowcy i pasażerowie jeżdżą z zapiętymi pasami, a dzieci w odpowiednich fotelikach; czy osoby za sterami pojazdów nie przekraczają prędkości i czy są trzeźwe.

O ile w trakcie długiego weekendu nie odnotowano wypadków, to w innych statystykach zaznaczyły się już pewne liczby. Grodziska policja poinformowała nas, że odnotowała 10 kolizji, w tym jedną poza drogą publiczną. Zatrzymała trzech nietrzeźwych kierujących i kolejnych dwóch w stanie po użyciu alkoholu. Jeden kierowca był też pod wpływem środków odurzających.

Kontrole przyniosły też 38 wykrytych wykroczeń ukaranych mandatami. Policja podała, że większość z nich dotyczyła przekroczenia prędkości.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.