reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

26

12 2021

Zmiany w rozkładzie jazdy grodziskich autobusów od 1 stycznia


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Piotr AntosZmiany w rozkładzie jazdy grodziskich autobusów od 1 stycznia - Grodzisk News


Grodziskie Przewozy Autobusowe opublikowały rozkłady jazdy, które obowiązywać będą na poszczególnych liniach od 1 stycznia 2022 roku. Zmieni się także cennik biletów


Ceny normalnych biletów jednorazowych wyniosą w zależności od strefy od jednego do czterech złotych, zaś stawki za bilety miesięczne ustalono na poziomie od 25 do do 100 zł w zależności od strefy obowiązywania. Bilet miesięczny normalny ważny na terenie całego Związku Powiatowo-Gminnego (we wszystkich liniach) kosztuje 100 zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Linie autobusowe, które wyruszą na trasy od 1 stycznia,  zostały numerami dwucyfrowymi. Linie od 10 do 19 obsługiwać będą gminy Błonie i Milanówek oraz ich połączenia z Grodziskiem Mazowieckim. Linie od 20 do 29 pojadą w Baranowie, Jaktorowie i Grodzisku; połączenia z numerami 30–39 skierowane zostaną na straży w gminie Żabia Wola oraz w Południowej części Grodziska.

Numery od 40 do 49 zachowano na przyszłość dla nowych połączeń, z kolei numerami od 50 do 59 oznaczone będą linie których głównym zadaniem jest dowóz uczniów, ale zrazem są dostępne dla wszystkich mieszkańców. Wreszcie linie od 60 do 69 obsłużą powiat pruszkowski.

Kilka ciekawostek o nowej sieci połączeń:
– Łącznie zostanie uruchomionych 28 linii autobusowych na 54 trasach.
– Planowana praca przewozowa w 2022 r. wyniesie około 5 848 100 tzw. wozokilometrów.
– Planowane jest wykonanie ponad 164 tys. kursów.
– Łączna długość tras linii przekracza 2000 kilometrów.
– Autobusy będą obsługiwać ponad 900 przystanków autobusowych.
– Wszystkie połączenia w 2022 r. będzie obsługiwać niemal 70 autobusów.
– Wszystkie pojazdy (z wyjątkiem obsługujących linie 5x) będą niskopodłogowe.
– Wszystkie pojazdy w ciepłe dni będą klimatyzowane.
– Wszystkie pojazdy będą wyposażone w lokalizatory GPS umożliwiające podgląd on-line w którym miejscu autobus się aktualnie znajduje i za ile przyjedzie.
– Linie autobusowe będzie obsługiwać kilka firm (kilku Operatorów), którzy złożyli najkorzystniejsze oferty w zapytaniach o cenę, publikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej.

Poszczególne rozkłady można znaleźć TUTAJ.

💬︎   dodaj komentarz

Nie logiczne godz odjazdów.lini25 Z Wólki grodziskiego po 14 jak ludzie kończą pracę jest odjazd ok15 w sob niedz ludzie pracują też odjazdy nie ma jak dotąd był14.28 .Płaci się podatki A nie ma czym dojeżdżać do Grodziska po pracy A trzeba prawie 4km Z buta iść po8 g pracy.Ciekawe czy ten co te godz wymyślił odjazdu wogle myślał o innych.

Mieszkanka Grodziska
26-12-2021 11:55

Bardzo się cieszę. Nareszcie coś nowego. Dobrze, że Powiat Grodziski i okoliczne samorządy inwestują w publiczny transport zbiorowy.

Przemo
26-12-2021 19:39

CHYBA RACZEJ NIKT LOGICZNIE NIE MYŚLAŁ UKŁADAJĄC NOWY ROZKŁAD I ZMIENIAJĄC NUMERACJĘ AUTOBUSÓW. DO NIEKTÓRYCH MIEJSCOWOŚCI JEST W DNI POWSZEDNIE BARDZO MAŁO AUTOBUSÓW W SOBOTĘ I NIEDZIELĘ ŻADNEGO POŁĄCZENIA. PROSZĘ ZAPOZNAĆ SIĘ JAKIE DODATKOWE POŁĄCZENIA Z INNYMI STRONAMI MIASTA MAJĄ KSIĄŻENICE.
A NAWET W MIEŚCIE NIE MA NIEKTÓRYCH JUŻ BEZPOŚREDNICH POŁĄCZEŃ, TYLKO TRZEBA SIĘ PRZESIADAĆ PRZY STACJI. NO I OCZYWIŚCIE PODWÓJNIE TRZEBA ZAPŁACIĆ ZA BILET, BY DOJECHAĆ DO MIEJSCA DOCELOWEGO.

MMMMM
26-12-2021 19:53

pokaż wszystkie komentarze (7)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.