TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

28

11 2018

Zlikwidowali nielegalne automaty do gier


Grodzisk News


Zlikwidowali nielegalne automaty do gier - Grodzisk News


Policjanci kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili kontrole w dwóch lokalach w Błoniu. Znaleźli tam osiem nielegalnych automatów do gier hazardowych.


reklama Grodzisk mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

? Funkcjonariusze skontrolowali wspólnie dwa punkty na terenie błońskiej gminy i w efekcie kontroli zabezpieczyli osiem automatów do gier do dalszego postępowania, które prowadzić będzie Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie ? podała Komenda Powiatowa Policji Warszawa Zachód.

1 kwietnia 2017 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o grach hazardowych, która wprowadziła nowe rozwiązania dotyczące m.in. gier na automatach. Podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Oznacza to zakaz posiadania automatów do gier (poza wyjątkami wskazanymi w ustawie). Zgodnie z nowelizacją ustawy posiadanie automatów do gier bez koncesji jest zabronione.

? Za posiadanie nielegalnych automatów do gier w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednej maszyny. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są umieszczane. Właściciele automatów mogą teraz ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego, którego art. 107d stanowi, kto wbrew warunkom koncesji lub bez wymaganego urzędowego sprawdzenia lub bez nałożenia wymaganych urzędowych zamknięć posiada automat do gier, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie ? przypominają policjanci.

fot. KPP Warszawa Zachód

💬︎   dodaj komentarz

Sa jeszcze desperaci w to grajacy ??? Boze ciemnogrod haha

Zjawiskowa
28-11-2018 19:04

Ja to sie dziwie że ludzie tam chodzą jak można do salonu totalizatora na legalu sie wybrać.

adam
07-12-2018 16:04


reklama Grodzisk mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.