reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

20

02 2024

Zielone światło dla przebudowy ul. Topolowej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsZielone światło dla przebudowy ul. Topolowej - Grodzisk News


Grodziski magistrat wybrał firmę, która zajmie się przebudową ul. Topolowej. Urząd zakładał, że inwestycja pochłonie około 1,4 mln zł i tyle też zabezpieczono na inwestycję, wyłoniona oferta okazała się jednak o prawie pół miliona złotych tańsza.


Bez mała 930 tys. zł zażyczyła sobie firma Mig-Bud z Nowej Suchej, która na zrealizowaną już inwestycję udzieli czteroletniej gwarancji jakości.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zgodnie z zamówieniem stara nawierzchnia zostanie rozebrana, a następnie wykonana podbudowa i nowa nawierzchnia jezdni z kostki brukowej. Jezdnia ma być dwukierunkowa o jednym pasie ruchu o szerokości podstawowej 3.5 m wraz z poboczami. W ciągu ulicy zaprojektowano cztery odcinki poszerzenia przekroju jezdni do szerokości pięciu metrów. Zostaną też wykonane nowe zjazdy do posesji, a istniejące zostaną przebudowane. Pobocza mają zostać utwardzone kruszywem.

Sam inwestycja potrwa jednak blisko 11 miesięcy, a przed jej rozpoczęciem wykonawca przygotuje tymczasową zmienioną organizację ruchu. Kiedy wystartują pierwsze prace. W najbliższych tygodniach Grodzisk powinien podpisać z wykonawcą stosowną umowę. Wówczas ten rozpocznie prace przygotowujące do inwestycji.

Część budowlana rozpocznie się zatem prawdopodobnie wczesną wiosną.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.