reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

20

02 2024

Zielone światło dla przebudowy ul. Topolowej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsZielone światło dla przebudowy ul. Topolowej - Grodzisk News


Grodziski magistrat wybrał firmę, która zajmie się przebudową ul. Topolowej. Urząd zakładał, że inwestycja pochłonie około 1,4 mln zł i tyle też zabezpieczono na inwestycję, wyłoniona oferta okazała się jednak o prawie pół miliona złotych tańsza.


Bez mała 930 tys. zł zażyczyła sobie firma Mig-Bud z Nowej Suchej, która na zrealizowaną już inwestycję udzieli czteroletniej gwarancji jakości.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zgodnie z zamówieniem stara nawierzchnia zostanie rozebrana, a następnie wykonana podbudowa i nowa nawierzchnia jezdni z kostki brukowej. Jezdnia ma być dwukierunkowa o jednym pasie ruchu o szerokości podstawowej 3.5 m wraz z poboczami. W ciągu ulicy zaprojektowano cztery odcinki poszerzenia przekroju jezdni do szerokości pięciu metrów. Zostaną też wykonane nowe zjazdy do posesji, a istniejące zostaną przebudowane. Pobocza mają zostać utwardzone kruszywem.

Sam inwestycja potrwa jednak blisko 11 miesięcy, a przed jej rozpoczęciem wykonawca przygotuje tymczasową zmienioną organizację ruchu. Kiedy wystartują pierwsze prace. W najbliższych tygodniach Grodzisk powinien podpisać z wykonawcą stosowną umowę. Wówczas ten rozpocznie prace przygotowujące do inwestycji.

Część budowlana rozpocznie się zatem prawdopodobnie wczesną wiosną.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.