reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

22

09 2020

Żegnamy lato, witamy jesień. Dziś równonoc jesienna


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Żegnamy lato, witamy jesień. Dziś równonoc jesienna - Grodzisk News


Dziś dokładnie o godz. 15.31 przyjdzie do nas astronomiczna jesień. Wówczas Słońce przechodzi przez tzw. przez punkt Wagi, co astronomowie nazywają równonocą jesienną. Od jutra za to mieć będziemy jesień kalendarzową.


Równonoc jesienna to na danej półkuli ziemskiej ? północnej lub południowej ? równonoc, po nastąpieniu której Słońce przez pół roku będzie oświetlać krócej tę półkulę, a dłużej półkulę drugą. Moment równonocy jesiennej wyznacza na danej półkuli początek astronomicznej jesieni, która trwa do chwili przesilenia zimowego. Inaczej niż w przypadku jesieni astronomicznej, jesień kalendarzowa każdego roku rozpoczyna się tego samego dnia ? 23 września. Potrwa do 21 grudnia. W międzyczasie ? w październiku ? czeka nas przestawienie zegarków na czas zimowy, czyli o godzinę do tyłu: z trzeciej na drugą. Dzięki temu pośpimy dłużej.
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

(...)W międzyczasie ? w październiku ? czeka nas przestawienie zegarków na czas zimowy, czyli o godzinę do tyłu: z trzeciej na drugą. Dzięki temu pośpimy dłużej.(...) Oby to było przedostanie przestawianie.
JSC


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.