reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

07

07 2023

Zbiórka na odbudowę stajni po pożarze


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/OSP MiędzyborówZbiórka na odbudowę stajni po pożarze - Grodzisk News


Pożar, który wybuchł 4 lipca w Jaktorowie-Kolonii zamienił tamtejszą stajnię w pogorzelisko – na szczęście nikt nie zginął, ale budynek spłonął doszczętnie. Koszty odbudowy są bardzo wysokie, a właścicieli nie stać na tak duży wydatek. Dlatego uruchomiono zbiórkę w portalu Zrzutka.pl.


Pożar wybuchł około godz. 16.30. Zanim przyjechała straż pożarna na miejsce przybiegło wielu okolicznych mieszkańców, aby pomóc ratować konie. W czasie akcji ratunkowej właściciel złamał podudzie oraz staw skokowy. Mimo to na własną rękę próbował gasić pożar i ratować zwierzęta. Na miejsce przyjechało 10 zastępów straży pożarnej (około 30 strażaków), a akcja gaśnicza trwała wiele godzin zanim pożar został opanowany. Niestety, stajni już nie ma, spłonęła doszczętnie, a znajdujący się obok dom również ucierpiał.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Aby odbudować stajnię oraz usunąć skutki pożaru właścicielom brakuje około 250 tys. zł. Nie mają takich pieniędzy dlatego też uruchomiono specjalną zbiórkę w serwisie Zrzutka.pl. – Stajnia spłonęła doszczętnie. Zostały tylko zgliszcza. Dom mieszkalny ucierpiał w znacznym stopniu. Wysoka temperatura spowodowała uszkodzenie elewacji, stopienie podbitki i rynien, a szyby i ramy okienne zostały całkowicie zniszczone. W jednej chwili moja wymarzona stajnia zamieniła się w pogorzelisko, a minuty zaważyły nad ocaleniem naszego dachu nad głową. Jesteśmy młodą rodziną, która poświęciła swoje oszczędności i zadłużyła się w bankach, aby stworzyć zwierzętom bezpieczną przystań – opisuje sytuację właścicielka obiektu na stronie zrzutki.

– Staraliśmy się stworzyć miejsce terapeutyczne dla dzieci i dorosłych z różnymi dysfunkcjami. Ratowaliśmy konie, którym nikt nie dawał już żadnych szans. Nie umiem prosić o pomoc, ale tym razem żywioł zmusił mnie do zwrócenia się do Państwa o wsparcie w odbudowaniu zwierzętom schronienia. Musimy zdążyć przed zimą. Liczy się każdy dzień. Dlatego zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc finansową. Ufam, że Państwa wrażliwość na krzywdę zwierząt pomoże nam odbudować stajnię – czytamy dalej.

Obecnie udało się zebrać około 16 tys. zł także do potrzebnych 250 tys. zł brakuje jeszcze bardzo dużo. Wesprzeć właścicieli w odbudowie można wpłacając na konto zbiórki. Ta jest dostępna tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A to się nie ubezpieczyli? No cóż, mają jak mają.

alko
07-07-2023 13:21

A gdzie wykupione ubezpieczenie? Przecież wiadomo że może się zapalić siano przy takiej suszy i gorąca

Aaa
07-07-2023 15:29

No życie, jak się spaliło

Abc
07-07-2023 15:57
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.