TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

31

08 2015

Zapytają o zdanie mieszkańców PTO


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów rozpoczęło przepytywanie mieszkańców Milanówka, Podkowy Leśnej i Brwinowa. Dane zebrane z półtora tysiąca ankiet pozwolą w niedalekiej przyszłości na opracowanie m.in. strategii rozwiązywania problemów społecznych.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ale nie tylko dzięki informacjom i sugestiom od mieszkańców miast ogrodów powstaną tzw. Zintegrowana Strategia Społeczna i plan marketingu społecznego, który ma być dokumentem strategicznym, pokazującym możliwości zwiększenia identyfikacji mieszkańców z miejscem zamieszkania, wzajemnej integracji, aktywności i poczucia bezpieczeństwa. Dodatkowo w Podkowie Leśnej opracowany zostanie także plan rozwoju sportu i rekreacji z uwzględnieniem oferty PTO.

Aby takie opracowania stworzyć, a następnie je zrealizować, najpierw konieczna jest wiedza na temat konkretnych oczekiwań mieszkańców. Toteż we wrześniu do wybranych gospodarstw domowych zapukają ankieterzy. Będą to posiadający identyfikatory przedstawiciele firmy Lokalne Badania Społeczne z Warszawy, którzy poproszą co najmniej 1 500 mieszkańców Brwinowa, Milanówka i Podkowy Leśnej o wypowiedzenie się w ankiecie na temat kluczowych potrzeb i problemów społecznych na obszarze PTO.

? Zbadana zostanie sytuacja mieszkańców narażonych na wykluczenie społeczne, osób starszych, poziom poczucia bezpieczeństwa w poszczególnych gminach, a także mobilność komunikacyjna mieszkańców itp. Zebrane dane pozwolą odpowiedzieć na pytania, jakie są potrzeby mieszkańców PTO, jakie dotykają ich problemy, jak wygląda potencjał instytucji publicznych i organizacji pozarządowych, jak prezentuje się oferta usług skierowanych do młodzieży i osób starszych np. spędzania wolnego czasu dla tych dwóch grup wiekowych. Pytania dotyczyły będą również identyfikacji mieszkańców z miejscem zamieszkania i więzi sąsiedzkich ? poinformowali w specjalnym komunikacie przedstawiciele PTO.

Badania ankietowe potrwają do 15 września.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.