TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

31

08 2015

Zapytają o zdanie mieszkańców PTO


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Zapytają o zdanie mieszkańców PTO - Grodzisk News


Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów rozpoczęło przepytywanie mieszkańców Milanówka, Podkowy Leśnej i Brwinowa. Dane zebrane z półtora tysiąca ankiet pozwolą w niedalekiej przyszłości na opracowanie m.in. strategii rozwiązywania problemów społecznych.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ale nie tylko dzięki informacjom i sugestiom od mieszkańców miast ogrodów powstaną tzw. Zintegrowana Strategia Społeczna i plan marketingu społecznego, który ma być dokumentem strategicznym, pokazującym możliwości zwiększenia identyfikacji mieszkańców z miejscem zamieszkania, wzajemnej integracji, aktywności i poczucia bezpieczeństwa. Dodatkowo w Podkowie Leśnej opracowany zostanie także plan rozwoju sportu i rekreacji z uwzględnieniem oferty PTO.

Aby takie opracowania stworzyć, a następnie je zrealizować, najpierw konieczna jest wiedza na temat konkretnych oczekiwań mieszkańców. Toteż we wrześniu do wybranych gospodarstw domowych zapukają ankieterzy. Będą to posiadający identyfikatory przedstawiciele firmy Lokalne Badania Społeczne z Warszawy, którzy poproszą co najmniej 1 500 mieszkańców Brwinowa, Milanówka i Podkowy Leśnej o wypowiedzenie się w ankiecie na temat kluczowych potrzeb i problemów społecznych na obszarze PTO.

? Zbadana zostanie sytuacja mieszkańców narażonych na wykluczenie społeczne, osób starszych, poziom poczucia bezpieczeństwa w poszczególnych gminach, a także mobilność komunikacyjna mieszkańców itp. Zebrane dane pozwolą odpowiedzieć na pytania, jakie są potrzeby mieszkańców PTO, jakie dotykają ich problemy, jak wygląda potencjał instytucji publicznych i organizacji pozarządowych, jak prezentuje się oferta usług skierowanych do młodzieży i osób starszych np. spędzania wolnego czasu dla tych dwóch grup wiekowych. Pytania dotyczyły będą również identyfikacji mieszkańców z miejscem zamieszkania i więzi sąsiedzkich ? poinformowali w specjalnym komunikacie przedstawiciele PTO.

Badania ankietowe potrwają do 15 września.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.