25 01 2020

Żabia Wola inwestuje w OSY

25.01.2020, godz.: 15:48
Żabia Wola inwestuje w OSY
fot. Pixabay

W trzech miejscowościach żabiowolskiej gminy wybudowane zostały Otwarte Strefy Aktywności (OSA) dla mieszkańców. Siłownie plenerowe oraz miejsca do wypoczynku i rekreacji powstały w Bartoszówce, Józefinie oraz Żelechowie.

Czym są OSY? Według rządowego programu dofinansowań to otwarte dla każdego obiekty aktywności fizycznej i rekreacji, składające się z zewnętrznych siłowni plenerowych, strefy gier, wypoczynku oraz w wersji rozszerzonej zręcznościowych placów zabaw.

Strefy mają służyć wszystkim: dorosłym, dzieciom, młodzieży oraz seniorom, zarówno tym w pełni sprawnym ruchowo jak i tym którym większa aktywność fizyczna będzie bardzo przydatna z punktu widzenia zdrowotnego. Jednym zdaniem – OSY mają służyć społeczności do sportu, aktywnego wypoczynku i rekreacji na powietrzu.

– Gmina jest w trakcie odbiorów inwestycji, gdy proces zostanie zakończony, Mieszkańcy będą mogli korzystać z wybudowanej infrastruktury sportowej. Informacje w sprawie zakończenia inwestycji i możliwości użytkowania Otwartych Stref Aktywności zamieszczone będą na naszej stronie internetowej – poinformował magistrat.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata