TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

01

02 2023

Wyższe stawki za odbiór śmieci w Podkowie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: arturtusinski-podkowa.plWyższe stawki za odbiór śmieci w Podkowie - Grodzisk News


Samorząd Podkowy Leśnej zdecydował o podwyższeniu cen za odbiór śmieci od mieszkańców. Na ostatniej sesji radni przyjęli stosowną uchwałę o podniesieniu stawki wg metody od metra sześciennego zużytej wody – z dotychczasowych dziewięciu na jedenaście złotych.


Dotychczasowe stawki za śmieci w Podkowie obowiązują do 2019 roku. Jak przekonuje burmistrz miasta ogrodu. Pieniądze te nie bilansują wydatków ponoszonych przez samorząd na obsługę sytemu śmieciowego. – Ciągły wzrost kosztów przy jednoczesnym utrzymywaniu się wpływów za usługę na podobnym, a nawet niższym poziomie co w roku 2019 powoduje, że zamiast wydawać pieniądze na dodatkowe usługi na rzecz mieszkańców, subwencjonujemy śmieci. Gminny system gospodarowania odpadami komunalnymi winien się samofinansować – mówi Artur Tusiński.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– System naliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi ustalonej na podstawie metody od m3 zużytej wody działa w Podkowie Leśnej od 4 lat. Wodomierze znajdujące się na nieruchomościach położonych na terenie miasta posiadają zdalny odczyt, a każdy z mieszkańców ma dostęp do swoich danych. W przypadku tej metody, wysokość opłaty za odbiór odpadów powiązana jest z ilością zużytej wody w danej nieruchomości, tak więc każdy z mieszkańców może sam decydować jakie jest zużycie wody, a co za tym idzie pośrednio ma wpływ na wysokość naliczanej opłaty – wyjaśnia dalej burmistrz Podkowy.

Jak twierdzi sam system rozliczeń działa sprawnie i transparentnie. Konieczne było jednak podniesienie opłaty za zaużyty metr sześcienny wody. Na ostatniej sesji radni przyjęli uchwałę, zgodnie z którą opłata wzrośnie z 9 na 11 zł.

Nowa cena obowiązywała będzie od 1 kwietnia.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

O co to chodzi, tytuł dotyczy śmieci , a treść wody?

Jerzy
10-02-2023 11:32
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.