12 10 2020

Wystawa zdjęć w charytatywnym celu [FOTO]

12.10.2020, godz.: 19:30
Wystawa zdjęć w charytatywnym celu [FOTO]
fot. Justyna Kudas/Mat. prasowe

9 października w Nowej Stacji odbył się wernisaż charytatywny otwierający wystawę zdjęć Moniki Dudzik poświęconą tematyce „Kobiecości w macierzyństwie”. Ów cel charytatywny to zbiórka pieniędzy na leczenie małej grodziszczanki Paulinki Tężyckiej, o której pisaliśmy wielokrotnie.

Inicjatywa tego charytatywnego przedsięwzięcia zrodziła się podczas zajęć Klubu Aktywnych Mam założonego przez Annę Chomiak, lokalną aktywistkę, autorkę książki „Nieidalnik. Sztuka szczęśliwego życia” i bloga nieidealnaanna.pl. Obydwie kobiety łączy nie tylko pasja i zaangażowanie się we wspieranie kobiet, ale również przyjaźń i zamiłowanie do sztuki.

„Kobiecość w macierzyństwie” to projekt charytatywny, mocno osadzony w lokalnym środowisku, ale nie odbyłby się bez wsparcia z zewnątrz. 17 matek z Klubu Aktywnych Mam postanowiło zrobić coś dobrego dla innej mamy, koleżanki która walczy o zdrowie swojej 2-letniej córeczki. Mowa o Paulince Tężyckiej z Grodziska Mazowieckiego, która choruje na hemimelię strzałkową. Dziewczynka przeszła pierwszą, kosztowną operację, ale środki na dalsze leczenie są niezbędne, by mogła chodzić i normalnie funkcjonować. Podczas wernisażu Kinga Tężycka (mama Paulinki) przecięła czerwoną wstęgę i zaprosiła gości do oglądania zdjęć. Towarzyszył jej mąż Darek i córeczka – powiadają organizatorzy wydarzenia.

Wystawę można oglądać do końca października w Galerii Nowa Stacja w Pruszkowie, ul. Sienkiewicza 19.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.