TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

20

04 2023

Wypełnij PIT elektronicznie, szybciej otrzymasz zwrot podatku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsWypełnij PIT elektronicznie, szybciej otrzymasz zwrot podatku - Grodzisk News


Przed nami coroczny okres składania zeznań podatkowych. Warto pokusić się o złożenie PIT-u drogą elektroniczną, bo w przypadku zwrotu podatku, pieniądze otrzymamy szybciej. Czas na złożenie zeznania mamy do 2 maja, gdyż 29 i 30 kwietnia przypada weekend.


Jak pokazują urzędnicze statystyki całkiem spora grupa podatników, czeka z rocznym rozliczeniem podatkowym na ostatnią chwilę. Urzędy skarbowe przeżywają wtedy prawdziwe oblężenie. Aby tego uniknąć i usprawnić cały system będzie można złożyć deklarację internetowo.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W portalu podatkowym Ministerstwa Finansów w połowie lutego otwarta została platforma Twój e-PIT. Można będzie na niej szybko i sprawnie złożyć deklarację. Zawierać ona już będzie nasze dane, które ewentualnie należy skorygować lub uzupełnić. Deklaracja złożona tą drogą zdaje się najwygodniejsza. W formularzu e-deklaracji należy tylko podać kwotę dochodu za poprzedni rok.

Wszystkie informacje na temat elektronicznego składania deklaracji można znaleźć TUTAJ. Ten sposób gwarantuje również znacznie szybsze, aniżeli w przypadku tradycyjnego złożenia deklaracji, otrzymanie nadpłaty podatku. Jeśli złożymy PIT elektronicznie od 15 lutego do 30 kwietnia, pieniądze otrzymamy w ciągu 45 dni od złożenia. Z kolei jeśli złożymy PIT w formie drukowanej, pieniądze otrzymamy w ciągu trzech miesięcy od złożenia – w przypadku automatycznej akceptacji PIT-u przez system Twój e-PIT, pieniądze otrzymamy do 31 lipca (datą rozliczenia będzie ostatni dzień, czyli w tym roku 2 maja)
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.