TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

05

10 2022

Wsparcie dla dzieci i wnuków byłych pracowników PGR


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Grodziska gmina otrzymała ponad 186 tys. zł dotacji na wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR.


W wielu gminach w tym m.in. w gminie Grodzisk Mazowiecki funkcjonował niegdyś PGR, czyli duże, socjalistyczne przedsiębiorstwa rolne będące własnością państwową. Od lat PGR-ów już nie ma co pociągnęło za sobą drastyczne ograniczenie miejsc pracy i wynikającą z tego całą gamę problemów w regionach, w których były one jedynymi pracodawcami. Ich likwidacja oraz inne przyczyny (np. likwidacja połączeń autobusowych, zamykanie linii kolejowych, likwidacja szkół) spowodowały często szkody w strukturze lokalnych społeczności, które nie przystosowały się do nowej sytuacji gospodarczej. Aby pomóc potomkom pracowników PGR-ów uruchomiono program „Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Gmina Grodzisk Mazowiecki otrzymała grant z tego programu w wysokości blisko 187 tys. zł na zakup 65 szt laptopów z dostępem do internetu, oraz akcesoriami - torbą, myszą wraz z rocznym ubezpieczeniem sprzętu dla dzieci z terenu gminy. W Książenicach zostanie rozdane 36 sztuk komputerów dla dzieci zamieszkujących teren Książenic, Urszulina, Radoń, Marynina oraz Kad. Natomiast w Zabłotni 29 sztuk. Sprzęt trafi do dzieci, których przodkowie pracowali w PGR Książenice, Urszulin oraz Zabłotnia.

Projekt „Granty PPGR” ma na  celu wyeliminowanie ograniczeń w  dostępności cyfrowej dla uczniów z  terenów popegeerowskich w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego i dostępu do Internetu, wyeliminowanie ograniczeń związanych z nauką zdalną, a także zniwelowanie nierówności między gminami popegeerowskimi a resztą gmin.

Wsparcie dla dzieci i wnuków byłych pracowników PGR - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.