TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

05

10 2022

Wsparcie dla dzieci i wnuków byłych pracowników PGR


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Grodziska gmina otrzymała ponad 186 tys. zł dotacji na wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR.


W wielu gminach w tym m.in. w gminie Grodzisk Mazowiecki funkcjonował niegdyś PGR, czyli duże, socjalistyczne przedsiębiorstwa rolne będące własnością państwową. Od lat PGR-ów już nie ma co pociągnęło za sobą drastyczne ograniczenie miejsc pracy i wynikającą z tego całą gamę problemów w regionach, w których były one jedynymi pracodawcami. Ich likwidacja oraz inne przyczyny (np. likwidacja połączeń autobusowych, zamykanie linii kolejowych, likwidacja szkół) spowodowały często szkody w strukturze lokalnych społeczności, które nie przystosowały się do nowej sytuacji gospodarczej. Aby pomóc potomkom pracowników PGR-ów uruchomiono program „Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Gmina Grodzisk Mazowiecki otrzymała grant z tego programu w wysokości blisko 187 tys. zł na zakup 65 szt laptopów z dostępem do internetu, oraz akcesoriami - torbą, myszą wraz z rocznym ubezpieczeniem sprzętu dla dzieci z terenu gminy. W Książenicach zostanie rozdane 36 sztuk komputerów dla dzieci zamieszkujących teren Książenic, Urszulina, Radoń, Marynina oraz Kad. Natomiast w Zabłotni 29 sztuk. Sprzęt trafi do dzieci, których przodkowie pracowali w PGR Książenice, Urszulin oraz Zabłotnia.

Projekt „Granty PPGR” ma na  celu wyeliminowanie ograniczeń w  dostępności cyfrowej dla uczniów z  terenów popegeerowskich w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego i dostępu do Internetu, wyeliminowanie ograniczeń związanych z nauką zdalną, a także zniwelowanie nierówności między gminami popegeerowskimi a resztą gmin.

Wsparcie dla dzieci i wnuków byłych pracowników PGR - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz naRegulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.