TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

30

08 2023

Wkrótce szczepienie lisów na Mazowszu. Trzeba będzie pilnować swoich czworonogów


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: milanowek.pl1 - Grodzisk News


Od 9 września na Mazowszu rozpocznie się akcja szczepienia lisów przeciw wściekliźnie. Szczepionka będzie wykładana ręcznie oraz zrzucana z samolotów na lasy, pola i łąki. Na czas akcji mieszkańcy powinni prowadzać psy na smyczy, a koty trzymać w zamknięciu.


Szczepionki w postaci brunatno-zielonych krążków o zapachu rybnym będą w tym okresie zrzucane w lasach, na polach i łąkach. Doustny specyfik lisy podejmą tylko wtedy, gdy nie miał on wcześniej kontaktu z człowiekiem. Organizatorzy informują, że każdy kontakt człowieka ze szczepionką należy niezwłocznie zgłosić do lekarza medycyny. Podobnie, gdy ze szczepionką zetkną się zwierzęta domowe – należy udać się do weterynarza.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zgodnie z zaleceniem producenta szczepionki w okresie 14 dni od jej wyłożenia należy ograniczyć zbiorowe polowania, a właściciele pupili prowadzali swoich pupili na smyczy, a koty trzymali w zamkniętym pomieszczeniu.

W ubiegłym roku Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował łącznie o 110. przypadkach wścieklizny u zwierząt nie tylko tych dziko żyjących, ale też domowych, np. kotów. W marcu odbyła wiosenna akcja szczepień.

Teraz czas na kolejną. Zaplanowano ją od 9 do 20 września.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.