reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

02 2019

WKD: Jest przetarg na budowę drugiego toru do Grodziska


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

WKD: Jest przetarg na budowę drugiego toru do Grodziska - Grodzisk News


Perspektywa budowy drugiego toru Warszawskiej Kolei Dojazdowej na odcinku między Podkową Leśną a Grodziskiem Mazowieckim nabiera realnych kształtów. Przewoźnik ogłosił właśnie przetarg na projekt przebudowy linii i dobudowy drugiego toru na 7-kilometrowym odcinku.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

O budowie drugiego toru linii WKD nr 47 od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego mówi się od dawna. Chodzi konkretnie o rozbudowę całej infrastruktury, czyli nowy tor, sieć trakcyjną, sterowanie ruchem, komponenty obsługi podróżnych oraz urządzenia zabezpieczenia przejazdów kolejowych na szlaku pomiędzy stacjami Warszawa Śródmieście WKD ? Grodzisk Mazowiecki Radońska.

Powstało więc studium wykonalności inwestycji poparte konsultacjami społecznymi. Teraz czas na wykonanie dokumentacji projektowej, na podstawie której powstanie inwestycja.

W założeniach przetargowych uwzględniono prace na 7-kilometrowym fragmencie oraz na sześciu przystankach WKD. Inwestycja ma zakładać, prócz wspomnianych elementów, także wymianę wszystkich obiektów inżynieryjnych, dobudowę nowych peronów i niezbędną przebudowę przejazdów kolejowo-drogowych wynikającą z budowy drugiego toru. Ponadto zaplanowano przebudowę peronów na wszystkich przystankach osobowych. W projekcie nie pojawi się natomiast przebudowa na stacji Podkowa Leśna Główna, za to spore zmiany szykują się na przystanku zachodnim w Podkowie.

Jak podaje portal Transport-Publiczny.pl, pociągi jadące do i z Milanówka oraz Grodziska Mazowieckiego będą zatrzymywać się na tych samych dwóch peronach jednokrawędziowych. Przewidziano też na całej linii optymalizację geometrii trasy oraz wymianę obiektów inżynieryjnych.

Czas składania ofert potencjalni wykonawcy mają do 12 marca. Wukadka zapowiada natomiast, że projekt ma być gotowy w latach 2019?2020, a gdy będzie nim dysponować, rozpocznie proces inwestycyjny.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.