reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

12 2023

WKD doszła do porozumienia z maszynistami. Przynajmniej na razie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Piotr AntosWKD doszła do porozumienia z maszynistami. Przynajmniej na razie - Grodzisk News


Wygląda na to, że Warszawska Kolej Dojazdowa uniknie kolejnych strajków maszynistów. Przynajmniej w najbliższych tygodniach, bowiem przewoźnik porozumiał Związkiem Zawodowym Maszynistów Kolejowych w Polsce, w kwestii jednorazowego świadczenia, które zostanie dodatkowo wypłacone jeszcze w tym roku. Strony powrócą jednak do stołu mediacyjnego na początku nowego roku.


Z informacji opublikowanych przez wukadkę wynika, że porozumienie osiągnięto 5 grudnia. – W toku wielogodzinnych i trudnych negocjacji Zarząd Warszawskiej Kolei Dojazdowej przystał na propozycję ZZMK dotyczącą wysokości jednorazowego świadczenia w kwocie 1 700 zł/os. brutto dla każdego pracownika Spółki, które zostanie wypłacone w dniu 11 grudnia 2023 r. – podał przewoźnik w specjalnym komunikacie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dodał zarazem, iż "strony ustaliły, że wypłata przedmiotowego świadczenia wyczerpuje żądania płacowe Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce dotyczące bieżącego, 2023 roku".

Nie oznacza to jednak całkowitego zamknięcia sprawy. Strony zasiądą bowiem do dalszych negocjacji z udziałem mediatora 10 stycznia. Wówczas spotkanie mediacyjne dotyczyć będzie żądań strony związkowej na rok 2024.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.