TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

17

09 2021

WKD apeluje o rozsądek na przejazdach kolejowych


Grodzisk News


WKD apeluje o rozsądek na przejazdach kolejowych - Grodzisk News


Warszawska Kolej Dojazdowa opublikowała kolejny materiał w ramach akcji „Twoja bezpieczna Wukadka”. Kampania przypomina zmotoryzowanym, rowerzystom i pieszym o  prawidłowych zachowaniach podczas  przekraczania przejazdów kolejowych oraz o zagrożeniach życia i zdrowia do których może dojść w tych miejscach.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Kampania społeczna „Twoja bezpieczna WuKaDka” ruszyła w maju i WKD jako organizator wraz z partnerami zaproszonymi do projektu podejmuje szereg akcji uświadamiających o niebezpieczeństwie jakie niesie ze sobą brak rozwagi, brawura na drogach, pośpiech, itp., które są najczęstszymi przyczynami śmiertelnych wypadków z udziałem uczestników ruchu drogowego. Przewoźnik realizując kampanię „Twoja bezpieczna WuKaDka” zachęca do dialogu uczestników ruchu drogowo-kolejowego a także zwraca uwagę lokalnej społeczności na problem właściwego zachowania kierowców, rowerzystów i pieszych. WKD chce dotrzeć do wszystkich uczestników ruchu drogowego i uwrażliwi ich na zagrożenie panujące na przejazdach kolejowych. A wszystko to w ramach kampanii „Twoja bezpieczna WuKaDka”.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Spółka WKD podkreśla, że utrzymuje infrastrukturę w jak najlepszym stanie technicznym, aby zapewnić bezpieczne warunki podróży zarówno dla uczestników ruchu drogowego jak i pasażerów WKD. Działania przewoźnika zostały docenione m.in. przez Urząd Transportu Kolejowego, który w 2018 r. przyznał spółce nagrodę w konkursie „Kultura bezpieczeństwa w transporcie kolejowym” za przedsięwzięcia na rzecz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.

Warto podkreślić, że obszary w rejonie przejazdów kolejowych są jednymi z najbardziej niebezpiecznych, ponieważ to tam często dochodzi do zdarzeń tragicznych w skutkach. Przewoźnik apeluje o rozsądek i zachęca do bezpiecznych zachowań na przejazdach.

Poniżej najnowszy spot w ramach akcji „Twoja bezpieczna WuKaDka”.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.