TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

21

11 2023

Wieczorny pożar w gminie Jaktorów


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


W poniedziałkowy wieczór w miejscowości Sade Budy na terenie gminy Jaktorów doszło do pożaru pustostanu. Na miejscu było łącznie osiem zastępów straży pożarnej.


Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od czytelnika. – Wczoraj wieczorem był pożar domu na ul. Królowej Marysieńki w miejscowości Sade Budy. Na miejscu kilka zastępów straży pożarnej – poinformował Henryk.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Strażacy potwierdzają. – O godz. 20.06 otrzymaliśmy zgłoszenie, że płonie dom jednorodzinny w miejscowości Sade Budy. Na miejscu wysłano sześć zastępów straży pożarnej z terenu powiatu grodziskiego (grodziska Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza, OSP Międzyborów, OSP Jaktorów). Dodatkowo były dwa z JRG Żyrardów w ramach tzw. obszaru chronionego ze względu na krótki czas dojazdu na miejsce. Okazało się, że płonie drewniany opuszczony budynek jednorodzinny. Pożarem objęte było wejście do budynku oraz część dachu. Obiekt miał odciętą energię elektryczną – mówią nam strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Działania strażaków polegały m.in. na ugaszeniu pożaru, oświetleniu miejsca zdarzenia, oddymieniu obiektu, sprawdzeniu budynku kamerą termowizyjną, przeszukaniu innych budynków (na terenie były też inne pustostany, ale im pożar nie zagrażał). – W jednym z nich znaleziono mężczyznę, prawdopodobnie osobę bezdomną, której nic się nie stało. Mężczyznę przekazano funkcjonariuszom policji – informują strażacy.

Akcja została zakończona o godz. 22.10.

Czytelniku! Byłeś świadkiem wypadku, coś cię zirytowało lub zaskoczyło? Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników? Daj nam znać pod numerem telefonu: 691 222 230 lub pod adresem e-mail: info@grodzisknews.pl.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.