10 02 2020

Wiatr hula w regionie, natłoku interwencji strażaków nie ma

10.02.2020, godz.: 09:44
Wiatr hula w regionie, natłoku interwencji strażaków nie ma

Od wczorajszego wieczoru nad polską szaleje orkan Ciara, zwany także Sabiną. Największe szkody wichura wyrządziła jak do na Pomorzu, Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. U nas było spokojniej, ale strażacy też musieli interweniować.

– W związku z silnym wiatrem, do godz. 20.00 PSP odnotowała 261 interwencji, najwięcej w województwie zachodniopomorskim – 160. Dostaw prądu pozbawionych jest 14 227 odbiorców (najwięcej w woj.: zachodniopomorskim – 9 349, pomorskim – 2 621 i wielkopolskim – 1000) – informowało w niedzielę późnym wieczorem na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

W porównaniu z tymi danymi można powiedzieć, że u nas jest jak na razie dość spokojnie. – Jak do tej pory mieliśmy tylko pięć interwencji w całym regionie, które związane były z silnym wiatrem. Chodziło o połamane drzewa. Trzy takie przypadki mieliśmy w Milanówku, jeden w Międzyborowie i jeden w Grodzisku – mówi nam bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Strażacy pozostają jednak w gotowości, ponieważ mocno wiać ma jeszcze przez co najmniej dwie doby.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.