05 05 2019

Weekendowe pożary pustostanów w Milanówku [FOTO]

05.05.2019, godz.: 11:06
Weekendowe pożary pustostanów w Milanówku [FOTO]
fot. Facebook OSP Milanówek

W nocy z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę strażacy na brak pracy nie mogli narzekać. Powodem między innymi pożary pustostanów odpowiednio przy ul. Krasińskiego oraz Mickiewicza. Budynki spłonęły niemal doszczętnie, ale nikt nie ucierpiał.

Najpierw był pożar w nocy z piątku na sobotę. – Tuż po północy odezwała się syrena alarmowa i załączyły się powiadomienia na telefony strażaków. Palił się na szczęście pustostan. Niestety pożarem objęty był prawie cały dach, a działania gaśnicze, (wśród spadających na głowę elementów konstrukcyjnych zakończyły się dopiero po godzinie trzeciej – relacjonują strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Milanówku.

W działaniach gaśniczych brało udział pięć zastępów: GCBA z Ochotniczej Straży Pożarnej z Grodzisk Mazowieckiego i GCBA z Ochotniczej Straży Pożarnej z Książenic, GBA i GCBA z powiatowej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Państwowej Straży Pożarnej z Grodziska Mazowieckiego oraz my jednym średnim gaśniczym (drugi w naprawie), Zespół Ratownictwa Medycznego stacjonujący w naszej straży, Pogotowie Energetyczne, Pogotowie Gazowe oraz Straż Miejska z Milanówka. W trakcie działań ratowniczo – gaśniczych powiat grodziski był zabezpieczany przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłudnie Starym – opisują ochotnicy na facebookowym profilu milanowskiej OSP, do którego odsyłamy tutaj.

Dzięki uprzejmości strażaków publikujemy poniżej zdjęcia z akcji gaśniczej na Krasińskiego.

W sobotni wieczór doszło do kolejnego pożaru pustostanu w Milanówku. – Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 20.50, a działania gaśnicze wraz z dogaszaniem zakończyły się po godz. 1.00 w nocy – mówi nam dyżurny stanowiska kierowania w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Zobacz zdjęcia z akcji autorstwa OSP Milanówek.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.