TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

23

09 2021

We wtorek konsultacje z mieszkańcami ws. przebiegu linii kolejowej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasoweWe wtorek konsultacje z mieszkańcami ws. przebiegu linii kolejowej - Grodzisk News


W połowie września ruszają spotkania konsultacyjne z mieszkańcami regionu w sprawie przebiegu linii kolejowej Warszawa Zachodnia – CPK – Łódź Niciarnia. Inwestycja będzie przebiegać przez grodziską gminę, toteż pod koniec września konsultacje zaplanowano właśnie tutaj. My już pokazujemy mapki z proponowanymi wariantami przebiegu linii.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Prowadzone są prace nad opracowaniem studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami studium wykonalności dla budowy linii kolejowej nr 85 na odcinku Warszawa Zachodnia – CPK – Łódź Niciarnia bez odcinka w rejonie węzła kolejowego CPK. Inwestycja ta ma m.in. przebiegać przez grodziską gminę.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

7 lipca wykonawca, firma IDOM zwróciła się do gminy o m.in. o podanie obszarów objętych ochroną akustyczną, a także o informację na temat obowiązujących miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla terenów przylegających do planowanych inwestycji. Pismo jest dostępne tutaj.

Grodziska gmina podkreśla jednak, że nie akceptuje proponowanego przebiegu linii kolejowej i proponuje inny wariant o czym poinformowała spółkę CPK w październiku 2020 r. I Dziś to zdanie podtrzymuje. CPK chce jednak poddać pod konsultacje społeczne kilka wariantów przebiegu linii kolejowych. Pierwsza tura spotkań konsultacyjnych rusza w połowie września, zaś spotkanie w grodziskiej gminie, konkretnie w Kłudnie Starym .
– W celu opracowania optymalnych rozwiązań projektowych zwracamy się do Państwa jako mieszkańców gmin, na których terenie zlokalizowana jest planowana inwestycja, z szeregiem pytań dotyczących realizowanego Projektu. Otrzymane od Państwa odpowiedzi oraz postulaty posłużą do uszczegółowienia rozwiązań projektowych w toku opracowania kolejnych etapów realizowanego zamówienia – poinformowała spółka CPK. Zachęca również do wypełnienia anonimowej ankiety tutaj.

Spotkanie w remizie OSP w Kłudnie Starym 48 zaplanowana na 28 września (wtorek) o godz. 12.30. Poniżej zamieszczamy również mapy z wariantami przebiegu linii kolejowej przez Grodzisk.

We wtorek konsultacje z mieszkańcami ws. przebiegu linii kolejowej - Grodzisk News
We wtorek konsultacje z mieszkańcami ws. przebiegu linii kolejowej - Grodzisk News
We wtorek konsultacje z mieszkańcami ws. przebiegu linii kolejowej - Grodzisk News
We wtorek konsultacje z mieszkańcami ws. przebiegu linii kolejowej - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.