TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

30

06 2015

Warszawska w pełnej krasie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Firma zewnętrzna zakończyła nasadzenia roślin przy zmodernizowanej ulicy Warszawskiej w Podkowie Leśnej. Oznacza to jednocześnie koniec inwestycji, a droga prezentuje się już w pełnej krasie.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Rozpoczęty w listopadzie remont ul. Warszawskiej objął wymianę nawierzchni drogi. Na odcinku pomiędzy ulicami Główną a Brwinowską, pojawiła się kostka brukowa. Po południowej stronie wybudowano chodnik zaś po północnej wykonawca zobowiązany został do zagospodarowania pasa zieleni. To ostatnie zadanie wiązało się bezpośrednio z wycinką drzew konieczną, aby zrealizować inwestycję.

W dalszej kolejności podkowiański magistrat wyłonił w przetargu firmę ogrodniczą, której powierzono zadanie zagospodarowania na nowo terenów zielonych wokół drogi. Wśród ośmiu firm, które zostały zaproszone (bądź same się zgłosiły), po kolejnych etapach negocjacji wybrano firmę Multiplanta, która za cenę 64, 8 tys.  zł wykonała nasadzenia na ul. Warszawskiej. Tym samym potwierdziły się zapowiedzi burmistrza Artura Tusińskiego, który dwa tygodnie temu w rozmowie z nami zapewniał, że wszystkie prace wraz z ustawieniem brakujących znaków drogowych potrwają najpóźniej do końca czerwca.

W ramach owych 65 tys. zł. Multiplanta ma jednak jeszcze wykonać dodatkowe nasadzenia roślin wokół ul. Bukowej.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.