TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

18

11 2023

Warszawska w Podkowie do przebudowy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Podkowiański magistrat zamierza przebudować ul. Warszawską w mieście ogrodzie. Są już oferty na to zadanie.


W Podkowie Leśnej sukcesywnie poprawiany jest stan kolejnych ulic. Obecnie prowadzone są prace m.in. na Grabowej i Miejskiej, a w niedalekiej przyszłości powinna ruszyć przebudowa kolejnej drogi – ul. Warszawskiej na odcinku od Brwinowskiej do ul. Wróbla.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Urząd Miasta Podkowa Leśna jest w trakcie wyboru wykonawcy. Przetarg obejmuje zastępujące zadania: przebudowę ul. Warszawskiej w zakresie budowy chodnika wraz z odwodnieniem (zadanie nr 1) oraz w zakresie budowy jezdni i pozostałych elementów infrastruktury (zadanie nr 2). W zakres prac wchodzi m.in. wykonanie nawierzchni jezdni, zjazdów, chodników z kostki, zabezpieczenie elementów infrastruktury sanitarnej, gazowej, przebudowa urządzeń telekomunikacyjnych i elektrycznych, a także wykonanie odwodnienia (rozsączanie wód opadowych i roztopowych do gruntu).

Na odcinku od ul. Wróblej do ul Brwinowskiej zaprojektowano jezdnię jezdnojezdniową, dwupasową. Ze względu na planowane lokalne zawężenie pasa ruchu mającego na celu spowolnienie ruchu zastosowano szerokości pasów ruchu wynoszące 2,5m. Na całym odcinku zaprojektowano jednostronne pobocza (opaski) przepuszczalne, mające na celu umocnienie terenu w rejonie projektowanych miejsc lokalizacji elementów odwodnienia. Po stronie przeciwległej do projektowanego pobocza znajdzie się chodnik.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na dziewięć miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Jaki koszt inwestycji?
Miasto ogród zarezerwowało na ten cel 2,3 mln zł. Zostały już otwarte oferty na to zadanie, a dwie z nich mieszczą się w zakładanym budżecie. Najniższa opiewa na 1,99 mln zł, a kolejna na blisko 2,29 mln zł. Ostatnia, najwyższa propozycja to 2,84 mln zł. Wygląda więc na to, że uda się wyłonić wykonawcę w tym postępowaniu.

Warszawska w Podkowie do przebudowy - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.