TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

02

08 2022

W Szczęsnem powstanie centrum opiekuńczo-mieszkalne


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Wizualizacja/grodzisk.pl1 - Grodzisk News


Grodzisk rozpoczął poszukiwania firmy, która wykona projekt i wszystkie kosztorysy budowy centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Szczęsnem. Obiekt przeznaczony będzie dla osób niepełnosprawnych: zarówno wymagających tylko opieki dziennej, jak i tych, którzy zamieszkają tam na stałe.


Dla terenu, na którym położony jest budynek nie ma uchwalonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzeni. W studium rozwoju Gminy Grodzisk Mazowiecki stoi zaś, że teren przeznaczony jest pod usługi uzupełniające i publiczne dla mieszkańców. A taka inwestycja spełnia powyższe kryteria.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Z koncepcji budowy centrum opiekuńczo-mieszkalnego dowiadujemy się, iż całkowita powierzchnia budynku wyniesie bez mała 500 mkw. Będą się w nim mieściły pokoje mieszkalne na 10 łóżek dla stałych pensjonariuszy, tym cztery pokoje 2 dwuosobowe oraz dwa pokoje jednoosobowe. Wszystkie rzecz jasna z łazienkami dostosowanymi do potrzeb lokatorów.

W części ogólnej znajdą się zaplecze kuchenne obiektu wraz jadalnią, sala wielofunkcyjna, sanitarne pomieszczenie ogólnodostępne,
korytarze, pracownia, szatnia, zaplecze sanitarne i socjalne (brudownik, pralnia, magazynek czystej pościeli) i inne, wraz z instalacjami.
-
Zaplecze kuchenne służyć będzie wydawaniu posiłków w formie cateringu, ale także możliwość samodzielnego ich przygotowania, a nawet organizowania warsztatów kulinarnych. Budynek wyposażony będzie we wszystkie niezbędne instalacje, w tym fotowoltaikę.

Na zewnątrz powstanie sieć dróg i chodników prowadzących do budynku, a także parking dla samochodów osobowych, dostawczych i busów. Całość będzie oświetlona i ozdobiona zielenią.

Termin wykonania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem potrzebnych pozwoleń budowlanych to 330 dni od dnia podpisania umowy z projektantem.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.