reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

08 2022

W Szczęsnem powstanie centrum opiekuńczo-mieszkalne


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Wizualizacja/grodzisk.plW Szczęsnem powstanie centrum opiekuńczo-mieszkalne - Grodzisk News


Grodzisk rozpoczął poszukiwania firmy, która wykona projekt i wszystkie kosztorysy budowy centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Szczęsnem. Obiekt przeznaczony będzie dla osób niepełnosprawnych: zarówno wymagających tylko opieki dziennej, jak i tych, którzy zamieszkają tam na stałe.


Dla terenu, na którym położony jest budynek nie ma uchwalonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzeni. W studium rozwoju Gminy Grodzisk Mazowiecki stoi zaś, że teren przeznaczony jest pod usługi uzupełniające i publiczne dla mieszkańców. A taka inwestycja spełnia powyższe kryteria.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Z koncepcji budowy centrum opiekuńczo-mieszkalnego dowiadujemy się, iż całkowita powierzchnia budynku wyniesie bez mała 500 mkw. Będą się w nim mieściły pokoje mieszkalne na 10 łóżek dla stałych pensjonariuszy, tym cztery pokoje 2 dwuosobowe oraz dwa pokoje jednoosobowe. Wszystkie rzecz jasna z łazienkami dostosowanymi do potrzeb lokatorów.

W części ogólnej znajdą się zaplecze kuchenne obiektu wraz jadalnią, sala wielofunkcyjna, sanitarne pomieszczenie ogólnodostępne,
korytarze, pracownia, szatnia, zaplecze sanitarne i socjalne (brudownik, pralnia, magazynek czystej pościeli) i inne, wraz z instalacjami.
-
Zaplecze kuchenne służyć będzie wydawaniu posiłków w formie cateringu, ale także możliwość samodzielnego ich przygotowania, a nawet organizowania warsztatów kulinarnych. Budynek wyposażony będzie we wszystkie niezbędne instalacje, w tym fotowoltaikę.

Na zewnątrz powstanie sieć dróg i chodników prowadzących do budynku, a także parking dla samochodów osobowych, dostawczych i busów. Całość będzie oświetlona i ozdobiona zielenią.

Termin wykonania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem potrzebnych pozwoleń budowlanych to 330 dni od dnia podpisania umowy z projektantem.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Takie centrum było planowane na działce, na której stoi budynek dawnego kina Wolność. A teraz przeniosło się do Szczęsnego? Ciekawe...

Becia
03-08-2022 13:50

światłowód podciągnąć :)

:)
03-08-2022 13:54

OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE NIE PASUJĄ DO AKTUALNEGO WIZERUNKU GRODZISKA , WIĘC LEPIEJ JE SCHOWAĆ W MIEJSCU MAŁO WIDOCZNYM NP.GDZIEŚ W LESIE.

Adam
04-08-2022 14:28

niepełnosprawne osoby nie pasują do aktualnego wizerunku Grodziska, dlatego warto je schować np. w Szczęsnym albo jeszcze lepiej gdzieś w lesie.

Adam
04-08-2022 15:44

A czy wiadomo gdzie dokładnie powstanie to centrum?

Michał Wiśniewski
09-08-2022 10:09

Też jestem zainteresowana. Już mam szkołę pod nosem, świetlicę i może jeszcze ten kompleks? Przepraszam, ale nie chcę. Wnioskuję o wybór terenu pod kinem Wolność.

Monika
15-08-2022 19:34
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.