TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

31

10 2015

W sprawie ogrodnika miejskiego potrzebne konsultacje


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk NewsREKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Obecnie, żeby otrzymać zgodę na podcięcie drzewa, czy wycinkę krzaka Podkowa musi przejść całą długą i kosztowną procedurę: część spraw załatwia w starostwie, część w Warszawie, na wizję lokalną przyjeżdża konserwator z Warszawy. W celu ułatwienia mieszkańcom załatwiania spraw dotyczących porządkowania zieleni burmistrz Artur Tusiński wystąpił do Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o możliwość powierzenia miastu prowadzenia niektórych działań właściwych dla konserwatora.

O tym, że Podkowa chciałaby w związku z tym stworzyć samodzielne stanowisko ogrodnika miejskiego informowaliśmy w lutym. W założeniu magistratu do zadań takiego fachowca należałoby m.in. wydawanie zezwoleń dotyczących wycinki i podcinki drzew i krzewów, a także ich pielęgnacji. Ponadto w jego kompetencjach mieściłoby się opiniowanie koncepcji zagospodarowania działek pod nowe budynki.

Aby jednak stanowisko miało rację, formalną zgodę na przekazanie odpowiednich konserwatorskich uprawnień musi wyrazić wspomniany wojewódzki konserwator zabytków oraz wojewoda w drodze porozumienia, a do tego Podkowa potrzebuje uchwały. Projekt takiego dokumentu, jak również treść porozumienia z gospodarzem Mazowsza magistrat poddał właśnie pod konsultacje.

Do 9 listopada organizacje pozarządowe oraz mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi co do kształtu i brzmienia obu dokumentów. Stosowna uchwała w całej sprawie ma natomiast zostać podjęta na sesji rady miejskiej w drugiej połowie listopada.

Dokumenty do konsultacji można przejrzeć tutaj.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.