TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

31

10 2015

W sprawie ogrodnika miejskiego potrzebne konsultacje


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

W sprawie ogrodnika miejskiego potrzebne konsultacje - Grodzisk NewsREKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Obecnie, żeby otrzymać zgodę na podcięcie drzewa, czy wycinkę krzaka Podkowa musi przejść całą długą i kosztowną procedurę: część spraw załatwia w starostwie, część w Warszawie, na wizję lokalną przyjeżdża konserwator z Warszawy. W celu ułatwienia mieszkańcom załatwiania spraw dotyczących porządkowania zieleni burmistrz Artur Tusiński wystąpił do Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o możliwość powierzenia miastu prowadzenia niektórych działań właściwych dla konserwatora.

O tym, że Podkowa chciałaby w związku z tym stworzyć samodzielne stanowisko ogrodnika miejskiego informowaliśmy w lutym. W założeniu magistratu do zadań takiego fachowca należałoby m.in. wydawanie zezwoleń dotyczących wycinki i podcinki drzew i krzewów, a także ich pielęgnacji. Ponadto w jego kompetencjach mieściłoby się opiniowanie koncepcji zagospodarowania działek pod nowe budynki.

Aby jednak stanowisko miało rację, formalną zgodę na przekazanie odpowiednich konserwatorskich uprawnień musi wyrazić wspomniany wojewódzki konserwator zabytków oraz wojewoda w drodze porozumienia, a do tego Podkowa potrzebuje uchwały. Projekt takiego dokumentu, jak również treść porozumienia z gospodarzem Mazowsza magistrat poddał właśnie pod konsultacje.

Do 9 listopada organizacje pozarządowe oraz mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi co do kształtu i brzmienia obu dokumentów. Stosowna uchwała w całej sprawie ma natomiast zostać podjęta na sesji rady miejskiej w drugiej połowie listopada.

Dokumenty do konsultacji można przejrzeć tutaj.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.