reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

13

01 2023

W regionie powstaje kolejna pływalnia


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Powiat PruszkowskiW regionie powstaje kolejna pływalnia - Grodzisk News


Jesienią tego roku mieszkańcy naszego regionu będą mogli skorzystać z kolejnej pływalni. Ta powstaje w Pruszkowie przy ul. Gomulińskiego.


W regionie nie ma zbyt wielu krytych basenów, dlatego każda taka inwestycja cieszy. Obecnie mieszkańcy mogą skorzystać z pływalni m.in. w Grodzisku, Żyrardowie, Błoniu oraz Pruszkowie. Jednak to ostatnie miasto na jesieni będzie mogło pochwalić się takimi dwoma obiektami. Trwa bowiem budowa nowego basenu przy ul. Gomulińskiego.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Prace ruszyły w marcu ubiegłego roku i są już bardzo zaawansowane. Jak podaje Starostwo Powiatowe w Pruszkowie, zakończono już wykonywanie ścian niecki basenowej, stropu prefabrykowanego i nad węzłem cieplnym, niemal zkończono izolację ścian fundamentowych. Ponadto zasypywanie fundamentów jest ukończone w 75 procentach, a w 50 procentach zakończono wykonanie ścian murowanych na parterze.

Budynek będzie posiadał dwie kondygnacje: podziemną i naziemną. W tej pierwszej znajdą się pomieszczenia techniczne związane z technologią uzdatniania wody basenowej, obsługą techniczną budynku oraz podłączonymi mediami. Na kondygnacji naziemnej powstanie m.in. hala basenowa wraz z zapleczem, trybuny mogące pomieścić 240 osób, a także szatnie. W budynku znajdą się dwa baseny. Basen pływacki ma mieć wymiary 25 m x 21 m (głębokość od 1,35 m do 2 m), natomiast basen do nauki pływania ma mieć wymiary 17 m x 5 m (głębokość 1,3 m).

Koszt inwestycji to około 30 mln zł. 10,6 mln zł pochodzi z dotacji ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

– Planowane otwarcie nowoczesnej pływalni już jesienią tego roku – poinformowało Starostwo Powiatowe w Pruszkowie w mediach społecznościowych.

💬︎   dodaj komentarz

Szkoda, że Milanówek, Brwinów, Podkowa, Komorów, nadal żerują na zaradnych miastach i zapychają mam tory. Oby zmiana władzy lokalnej coś przyniosła.

Grodziszczanin
13-01-2023 14:41

Szkoda, ze Wy nam zapychajcie w Podkwie Lesniej ścieżki rowerowe, alejki w parkach, chodniki i lokale gastronomiczne.

Podkowianin
14-01-2023 08:05

Oby zmiana władzy lokalnej w grodzisku nastąpiła

Krzysztof
14-01-2023 13:10

Teraz pływalnie są zamykane bo nie są w stanie opłacać faktur za prąd. Pieniądze wyrzucone w błoto.

Jan
13-01-2023 20:31

Cała Europa zamyka baseny z oszczędności, a my budujemy nowe i piętnujemy dyrektorów szkół, którzy wykazują energetyczne oszczędności... Brak zwyczajnej gospodarności i przyzwoitości

Magdalenka
14-01-2023 14:35

Zapychamy lokale w Podkowie? Tam są jakieś lokale? Nie wiedziałem, że podkowa jest aż tak podobna do Milanówka. G…o mam, g…o wiem ale jestem lepszy…. masakra

Grodzisk
14-01-2023 22:44
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.