TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

13

01 2023

W regionie powstaje kolejna pływalnia


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Powiat PruszkowskiW regionie powstaje kolejna pływalnia - Grodzisk News


Jesienią tego roku mieszkańcy naszego regionu będą mogli skorzystać z kolejnej pływalni. Ta powstaje w Pruszkowie przy ul. Gomulińskiego.


W regionie nie ma zbyt wielu krytych basenów, dlatego każda taka inwestycja cieszy. Obecnie mieszkańcy mogą skorzystać z pływalni m.in. w Grodzisku, Żyrardowie, Błoniu oraz Pruszkowie. Jednak to ostatnie miasto na jesieni będzie mogło pochwalić się takimi dwoma obiektami. Trwa bowiem budowa nowego basenu przy ul. Gomulińskiego.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Prace ruszyły w marcu ubiegłego roku i są już bardzo zaawansowane. Jak podaje Starostwo Powiatowe w Pruszkowie, zakończono już wykonywanie ścian niecki basenowej, stropu prefabrykowanego i nad węzłem cieplnym, niemal zkończono izolację ścian fundamentowych. Ponadto zasypywanie fundamentów jest ukończone w 75 procentach, a w 50 procentach zakończono wykonanie ścian murowanych na parterze.

Budynek będzie posiadał dwie kondygnacje: podziemną i naziemną. W tej pierwszej znajdą się pomieszczenia techniczne związane z technologią uzdatniania wody basenowej, obsługą techniczną budynku oraz podłączonymi mediami. Na kondygnacji naziemnej powstanie m.in. hala basenowa wraz z zapleczem, trybuny mogące pomieścić 240 osób, a także szatnie. W budynku znajdą się dwa baseny. Basen pływacki ma mieć wymiary 25 m x 21 m (głębokość od 1,35 m do 2 m), natomiast basen do nauki pływania ma mieć wymiary 17 m x 5 m (głębokość 1,3 m).

Koszt inwestycji to około 30 mln zł. 10,6 mln zł pochodzi z dotacji ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

– Planowane otwarcie nowoczesnej pływalni już jesienią tego roku – poinformowało Starostwo Powiatowe w Pruszkowie w mediach społecznościowych.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Zapychamy lokale w Podkowie? Tam są jakieś lokale? Nie wiedziałem, że podkowa jest aż tak podobna do Milanówka. G…o mam, g…o wiem ale jestem lepszy…. masakra
Grodzisk


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.