TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

13

01 2023

W regionie powstaje kolejna pływalnia


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Powiat Pruszkowski1 - Grodzisk News


Jesienią tego roku mieszkańcy naszego regionu będą mogli skorzystać z kolejnej pływalni. Ta powstaje w Pruszkowie przy ul. Gomulińskiego.


W regionie nie ma zbyt wielu krytych basenów, dlatego każda taka inwestycja cieszy. Obecnie mieszkańcy mogą skorzystać z pływalni m.in. w Grodzisku, Żyrardowie, Błoniu oraz Pruszkowie. Jednak to ostatnie miasto na jesieni będzie mogło pochwalić się takimi dwoma obiektami. Trwa bowiem budowa nowego basenu przy ul. Gomulińskiego.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Prace ruszyły w marcu ubiegłego roku i są już bardzo zaawansowane. Jak podaje Starostwo Powiatowe w Pruszkowie, zakończono już wykonywanie ścian niecki basenowej, stropu prefabrykowanego i nad węzłem cieplnym, niemal zkończono izolację ścian fundamentowych. Ponadto zasypywanie fundamentów jest ukończone w 75 procentach, a w 50 procentach zakończono wykonanie ścian murowanych na parterze.

Budynek będzie posiadał dwie kondygnacje: podziemną i naziemną. W tej pierwszej znajdą się pomieszczenia techniczne związane z technologią uzdatniania wody basenowej, obsługą techniczną budynku oraz podłączonymi mediami. Na kondygnacji naziemnej powstanie m.in. hala basenowa wraz z zapleczem, trybuny mogące pomieścić 240 osób, a także szatnie. W budynku znajdą się dwa baseny. Basen pływacki ma mieć wymiary 25 m x 21 m (głębokość od 1,35 m do 2 m), natomiast basen do nauki pływania ma mieć wymiary 17 m x 5 m (głębokość 1,3 m).

Koszt inwestycji to około 30 mln zł. 10,6 mln zł pochodzi z dotacji ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

– Planowane otwarcie nowoczesnej pływalni już jesienią tego roku – poinformowało Starostwo Powiatowe w Pruszkowie w mediach społecznościowych.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.