reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

30

11 2020

W okolicy powstanie kompleks odkrytych basenów?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Gmina Nadarzyn1 - Grodzisk News


Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym roku w naszej okolicy powstanie kompleks otwartych basenów. Gmina Nadarzyn zamierza wybudować je w Strzeniówce. Koszt? Maksymalnie 4,8 mln zł.


Jest projekt budżetu na 2021 r. gminy Nadarzyn. Jednym z ciekawszych jego elementów są zaplanowane zadania inwestycyjne, a zwłaszcza budowa letnich basenów letnich, które mają powstać na terenach rekreacyjnych w Strzeniówce przy ul. Działkowej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Gmina Nadarzyn nie ma warunków, aby zorganizować kąpielisko w naturalnym zbiorniku, więc zdecydowano się na wybudowanie kompleksu basenów właśnie tam. Jakiś czas temu powstał tam plac zabaw, plac street workout, a także tzw. park kieszonkowy.

Tylko czy czas pandemii, gdy tego typu obiekty są zamykane, to dobry moment na realizację takiego zadania? Według Urzędu Gminy Nadarzyn – tak. – Wbrew pozorom wszystko wskazuje na to, że czas epidemii jest najlepszy do rozpoczęcia tego typu inwestycji. Koszt budowy powinien być o 30-40% mniejszy niż ...”normalnie”. Jednocześnie dużo wskazuje, że już w to lato większość z nas powinna być zaszczepiona, bądź „uodporniona” na koronawirusa. Koszt budowy szacujemy pomiędzy 4,2 do 4,8 miliona złotych – czytamy na oficjalnym profilu na Facebooku Urzędu Gminy Nadarzyn.

Gotowy jest już plan funkcjonalno-użytkowy nowego kompleksu. Zakłada on m.in. budowę trzech basenów zewnętrznych z pomostami, mini wodny plac zabaw, dwie zjeżdżalnie wodne, całoroczny pawilon świetlicowy z kawiarenką, boiska do piłki nożnej plażowej i siatkówki, duże jacuzzi na 8 osób, przebieralnie wraz z toaletami, teren do plażowania. Nie zabraknie parkingu, teren zostanie oświetlony i objęty monitoringiem.

Plany nadarzyńskiego magistratu są ambitne i zamierzają tę inwestycję zrealizować jeszcze w pierwszym półroczu 2021 r. – Jeszcze w tym roku jeśli zamierzenia uzyskają akceptację radnych, będziemy chcieli ogłosić i rozstrzygnąć przetarg na wykonanie projektu ( wg PFU) i budowę obiektu. Całość ma być realizowana według reguły projektuj – buduj. Zakończenie budowy i oddanie inwestycji do użytku przewidujemy 1 czerwca 2021 na DZIEŃ DZIECKA. Trzymajcie kciuki! – zapowiedzieli urzędnicy.

Zobaczcie jak prezentują się wizualizacje.

W okolicy powstanie kompleks odkrytych basenów? - Grodzisk News
W okolicy powstanie kompleks odkrytych basenów? - Grodzisk News
W okolicy powstanie kompleks odkrytych basenów? - Grodzisk NewsFot. Facebook/Gmina Nadarzyn

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.