TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

07 2021

W niedzielę wybrzmią syreny alarmowe


Grodzisk News


W niedzielę wybrzmią syreny alarmowe - Grodzisk News


W najbliższą sobotę, 1 sierpnia zarówno w naszym regionie, jak w całym kraju wybrzmią syreny alarmowe. Oddamy w ten sposób hołd pamięci Powstania Warszawskiego. Kto będzie mógł, niech o godz. 17.00 zatrzyma się na chwilę.


reklama Grodzisk mazowiecki

1 sierpnia przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Każdego roku w Godzinie "W", a więc punktualnie o 17.00 samorządy w całej Polsce uruchamiają syreny alarmowe, aby uczcić w ten sposób pamięć o bohaterstwie, heroizmie i oddaniu Powstańców. Nie inaczej będzie również tym razem, i wyjące syreny usłyszymy także w całym naszym regionie.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Godzina "W" to kryptonim dnia i godziny rozpoczęcia w Warszawie akcji "Burza" (powstania warszawskiego), czyli godz. 17:00 we wtorek 1 sierpnia 1944 roku. Decyzję o dniu i godzinie wybuchu Powstania podjął dzień wcześniej gen. Tadeusz Komorowski "Bór", po przekazaniu przez komendanta okręgu warszawskiego Antoniego Chruściela ps. ?Monter? nieprawdziwej informacji o przełamaniu przez wojska radzieckie niemieckiej obrony na przedpolu Pragi. Heroiczny czyn powstańczy, mimo miażdżącej przewagi nieprzyjaciela, braku zaopatrzenia i broni, trwał 63 dni. Warszawa skapitulowała w nocy z 2 na 3 października.💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.