TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

07 2021

W niedzielę wybrzmią syreny alarmowe


Grodzisk News


W niedzielę wybrzmią syreny alarmowe - Grodzisk News


W najbliższą sobotę, 1 sierpnia zarówno w naszym regionie, jak w całym kraju wybrzmią syreny alarmowe. Oddamy w ten sposób hołd pamięci Powstania Warszawskiego. Kto będzie mógł, niech o godz. 17.00 zatrzyma się na chwilę.


reklama Grodzisk mazowiecki

1 sierpnia przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Każdego roku w Godzinie "W", a więc punktualnie o 17.00 samorządy w całej Polsce uruchamiają syreny alarmowe, aby uczcić w ten sposób pamięć o bohaterstwie, heroizmie i oddaniu Powstańców. Nie inaczej będzie również tym razem, i wyjące syreny usłyszymy także w całym naszym regionie.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Godzina "W" to kryptonim dnia i godziny rozpoczęcia w Warszawie akcji "Burza" (powstania warszawskiego), czyli godz. 17:00 we wtorek 1 sierpnia 1944 roku. Decyzję o dniu i godzinie wybuchu Powstania podjął dzień wcześniej gen. Tadeusz Komorowski "Bór", po przekazaniu przez komendanta okręgu warszawskiego Antoniego Chruściela ps. ?Monter? nieprawdziwej informacji o przełamaniu przez wojska radzieckie niemieckiej obrony na przedpolu Pragi. Heroiczny czyn powstańczy, mimo miażdżącej przewagi nieprzyjaciela, braku zaopatrzenia i broni, trwał 63 dni. Warszawa skapitulowała w nocy z 2 na 3 października.


Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.