02 03 2017

V Bieg STO-nogi na start. W niedzielę ruszają zapisy

02.03.2017, godz.: 11:34
V Bieg STO-nogi na start. W niedzielę ruszają zapisy
fot. Archiwum

Marzec niechybnie oznacza, że z dnia na dzień rozkręcał się będzie sezon biegowy. Jakiś czas temu pisaliśmy o przygotowaniach do majowej Podkowiańskiej Dychy, dziś zatrzymamy się przy kolejnym piątym już Biegu STO-nogi w Milanówku. 5 marca ruszają bowiem zapisy na tę imprezę.

W tegorocznym wydarzeniu zaszły dość istotne zmiany w porównaniu z poprzednimi edycjami. Pierwsza modyfikacja dotyczy terminu przeprowadzenia zawodów. W tym roku organizatorzy zdecydowali się na dzień 4 czerwca. W terminie kwietniowym zaplanowano bowiem dwie bardzo duże imprezy biegowe: warszawski Orlen Maraton i i maraton w Łodzi. Organizatorzy milanowskiej imprezy uznali więc, że nie ma sensu konkurować z takimi potentatami i przełożyli termin właśnie na czerwiec.

Z punktu widzenia biegaczy jeszcze ważniejszym elementem wydaje się zupełnie nowa trasa, która cały 10-kilometrowy dystans obejmie w jednej pętli, zamiast dwóch. – W tym roku trasa biegu głównego pora pierwszy wyznaczyliśmy po obu stronach Milanówka, co oznacza przebiegniemy przez wiadukt – wyjaśnia Leszek Janasik, z ekipy organizującej Bieg STO-nogi. – Start znajdzie się tradycyjnie przy szkole na Fiderkiewicza 41, dalej trasa poprowadzi prosto ulicą Warszawską koło stacji PKP, następnie skręcimy na wiadukt, który będzie w połowie zamknięty dla ruchu. Dalej z wiaduktu zbiegniemy w ul. Kościuszki, by u zbiegu z ul. Kwiatową zawrócić i pobiec dalej przy cmentarzu, ul. Starodęby, Wojska Polskiego, Kościuszki i powrót wiaduktem do Fiderkiewicza na metę – dodaje.

W ramach zawodów odbędzie się rywalizacja zarówno w kategorii open, podziale na grupy wiekowe, jak i m.in. Mistrzostwa Polski Pilotów i Personelu Pokładowego, Mistrzostwa Polski Geografów, mistrzostwa Milanówka, rywalizacja wśród osób poruszających się na wózkach.

Patronem medialnym V Biegu STO-nogi jest portal GrodziskNews.pl

W kolejnym „biegowym” artykule zajrzymy do Grodziska, by przyjrzeć się przygotowania do nowej odsłony Biegów Rodzinnych.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.