reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

26

02 2024

Urzędnicy apelują: regularnie opróżniaj swoje szambo. Będą kontrole


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: podkowalesna.plUrzędnicy apelują: regularnie opróżniaj swoje szambo. Będą kontrole - Grodzisk News


Gminni urzędnicy przypomina właścicielom nieruchomości posiadającym bezodpływowe zbiorniki (szamba) o obowiązku posiadania umowy na wywóz ścieków i dowodów opróżniania zbiorników.


– Należy pamiętać, że posiadane rachunki muszą potwierdzać regularność wywozu szamba, co reguluje ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Jeden rachunek nie załatwia sprawy. Jeżeli właściciel nie będzie mógł udowodnić, że wywoził ścieki ze swojej posesji regularnie, to za sam brak rachunków może zostać ukarany mandatem karnym lub zostanie wobec niego skierowany wniosek do Sądu Rejonowego o ukaranie karą grzywny do 5000 zł – przypominają urzędnicy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

A dotyczy to mieszkańców wszystkich posesji korzystających z szamba. Podkowa Leśna już zapowiedziała kontrole. –  Urząd Miasta Podkowa Leśna  w najbliższym czasie rozpocznie kontrolę posiadania podpisanych umów na wywóz nieczystości ciekłych wraz z dowodami opłat za wykonaną usługę. Kontrola polegać będzie na wezwaniu właściciela nieruchomości do urzędu celem przedłożenia zawartej umowy z przedsiębiorcą oraz okazaniu dowodów potwierdzających uiszczanie opłat za tę usługę (rachunki, faktury vat) – czytamy w komunikacie urzędu.

– Należy pamiętać, że posiadane rachunki muszą potwierdzać regularność wywozu szamba – podkreślają urzędnicy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.