TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

29

05 2021

Umowa na przebudowę szkoły nr 1 podpisana


Grodzisk News


Umowa na przebudowę szkoły nr 1 podpisana - Grodzisk News


Lada chwila ruszy przebudowa i rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Bartniaka w Grodzisku. Burmistrz Grzegorz Benedykciński podpisał wczoraj umowę z wykonawcą.


O tym, że miasto wybierze ofertę firmy WIG-DAR informowaliśmy w połowie maja. Oferta opiewająca na blisko 4,9 mln zł jako jedyna mieściła się w zakładanym na 5 mln zł budżecie na to zadanie. Wczoraj (piątek, 28 maja) natomiast zostały dopełnione wszelkie formalności i prace mogą ruszać. – Odbyło się podpisanie umowy na przebudowę budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza przy ul. Bartniaka 13a w Grodzisku Mazowieckim. Jest to pierwszy etap, który obejmuje rozbudowę szkoły oraz przebudowę istniejącej części budynku – poinformowało miasto na oficjalnym profili na Facebooku.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

W ramach inwestycji nastąpi przebudowa i rozbudowa gmachu od strony północno–zachodniej. Na piętrze pojawi się sześć dodatkowych sal lekcyjnych, obecne klatki schodowe zastąpi nowa, dostosowana do najnowszych standardów przeciwpożarowych. Wyposażona będzie w windę, która zapewni osobom niepełnosprawnym dostęp na obie kondygnacje szkoły.

Gruntownie zmodernizowane zostaną łazienki dla uczniów, zaprojektowano je również dla osób niepełnosprawnych oraz dla personelu szkoły. Na parterze w skrzydle dwukondygnacyjnym zaprojektowano gabinet pedagoga, gabinet pielęgniarki, a w związku z większą liczbą uczniów i nauczycieli dodatkowe pomieszczenie szatni oraz pokój nauczycielski. Przebudowa obejmie też m.in. szatnię, wiatrołap, portiernię.

Budynek zostanie docieplony w części już istniejącej oraz tej, która będzie nadbudowana. Nowa część będzie miała prawie 500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Całość tego etapu inwestycji (kolejny przewiduje m.in budowę sali gimnastycznej) ma zostać ukończona do 31 września 2022 roku.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.