reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

14

09 2022

Umowa na największą inwestycję drogową w historii Brwinowa podpisana


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: brwinow.plUmowa na największą inwestycję drogową w historii Brwinowa podpisana - Grodzisk News


Brwinów podpisał właśnie umowę na największą inwestycję drogową w historii gminy. Rozbudowa ul. Szkolnej w Żółwinie kosztować będzie prawie 16 mln zł, a wystartować ma jeszcze w tym roku.


Prace powierzono firmie Fal-Bruk, która zrealizuje inwestycję w kilku etapach, niemniej jednak zmodernizuje drogę na całej długości – od ul. Nadarzyńskiej do ul. Granicznej, oraz odcinek ul. Jedwabnej do ul. Polnej. Inwestycja przewiduje budowę ronda z pięcioma wlotami, gdzie już zaplanowane jest włączenie dwóch dróg przewidzianych w tym miejscu przez plan miejscowy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W zakresie przedsięwzięcia mieści się również budowa kanalizacji sanitarnej, odwodnienie. Dobrą wiadomością dla cyklistów będzie wygodna ścieżka rowerowa odsunięta od jezdni, oświetlenie uliczne oraz kilkadziesiąt miejsc parkingowych (na odcinku od kortów tenisowych do wjazdu na Orlika).

Ta inwestycja będzie miała wielki wpływ na bezpieczeństwo dzieci poruszających się tą ulicą w drodze do i ze szkoły – powiedział tuż po zawarciu umowy Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Całość ma być gotowa w ciągu 12 miesięcy, a wykonawca jeszcze w tym roku powinien przystąpić do budowy wodociągu, kanalizacji oraz odwodnienia drogi.  Inwestycja opiewa na prawie 16 mln zł, z czego pięć milionów stanowi dotacja z  Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Super . A kiedy ul. Owczarska, ktora można nazwać ulicą Wstydu. Może zostaną jakieś materiały z tej największej inwestycji na dokończenie tego 100m odcinka. Panie Burmistrzu prosimy..

kierowca
14-09-2022 23:14

muszą ważni goście z pisu może przyjechać albo galerię w pobliżu zaorojektowac albo segmenty, to zrobią drogę

jo
15-09-2022 15:27
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.