TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

19

11 2021

Umowa na projekt budowy szkoły muzycznej podpisana


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Urząd Miejski w Grodzisku Maz.Umowa na projekt budowy szkoły muzycznej podpisana - Grodzisk News


Dziś burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy nowej siedziby szkoły muzycznej. Obiekt ma powstać do 2025 r.


Budowa takiej placówki od lat przewija się wśród planowanych inwestycji, ale w ostatnich miesiącach nabiera coraz większego rozpędu. W ubiegłym roku firma EBIM z Gdyni wygrała konkurs na „Opracowanie koncepcji architektonicznej budowy Szkoły Muzycznej wraz z zagospodarowaniem terenu Placu Króla Zygmunta Starego w Grodzisku Mazowieckim”. Jej koncepcja spodobała się najbardziej i zdobyła pierwsze miejsce przyznane przez Sąd Konkursowy, a firma z Pomorza otrzymała nagrodę w wysokości 25 tys. zł. oraz zaproszenie do udziału i negocjacjach w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Umowa podpisana
Dziś została właśnie podpisana umowa pomiędzy Grodziskiem, a firmą EBIM na opracowanie wielobranżowej dokumentacji: projektu budowlanego, projektu wykonawczego, kosztorysów inwestorskich, przedmiarów robót oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót wraz pełnieniem nadzoru autorskiego. Parafowanie dokumentów przez burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego oraz przedstawiciela wykonawcy odbyło się w Willi Niespodzianka.

Firma EBIM na przygotowanie całej dokumentacji będzie miała sporo czasu, bo termin wyznaczono na 27 stycznia 2023 r. Na samą budowę szkoły będziemy musieli więc trochę poczekać, ale jej realizacja jest już właściwie pewna. – Wszystko wskazuje na to, że właśnie w 2023 r., ale nie na początku, tylko w kolejnych miesiącach, ogłosimy przetarg na budowę. Ta ma potrwać około 1,5 roku, więc w 2024 r., może na początku 2025 r. szkoła zostanie oddana do użytku – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. – Będziemy chcieli zrealizować to zadanie przy pomocy środków zewnętrznych, ale nawet w przypadku, gdyby nie udało się pozyskać dotacji, jako gmina sami będziemy w stanie poradzić sobie z tą inwestycją. Szacujemy, że jej koszt to około 20 mln zł – dodaje.

Co proponuje w swojej koncepcji firma EBIM? Elewacja szkoły będzie częściowo szklana. Na parterze zaplanowano salę koncertową na około 200–250 widzów, a także bar i pomieszczenia gospodarcze. Na piętrze z kolei znajdzie się część dydaktyczna, będzie do niej oddzielne wejście, aby uczniowie nie przeszkadzali w koncertach. Pod szkołą zaplanowano parking podziemny, na który będzie się wjeżdżało od strony ul. Wólczyńskiej.

Co z Dworkiem Skarbków?
Obecnie Szkoła Muzyczna im. Tadeusza Bairda mieści się w Dworku Skarbków przy ul. Okulickiego. Jak gmina zamierza go wykorzystać? – Planujemy tam otworzyć muzeum Grodziska z prawdziwego zdarzenia. Gdy tylko szkoła przeprowadzi się do centrum, Dworek Skarbków stanie się miejscem gdzie będzie można poznać historię miasta – podkreśla burmistrz Benedykciński.

Umowa na projekt budowy szkoły muzycznej podpisana - Grodzisk News
Umowa na projekt budowy szkoły muzycznej podpisana - Grodzisk News
Umowa na projekt budowy szkoły muzycznej podpisana - Grodzisk News
Umowa na projekt budowy szkoły muzycznej podpisana - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

tę historia ktora została już wyburzona?

Hubi
19-11-2021 15:55

Zróbcie wystawę o hodowli buraków. Hodowli - nie uprawie.

wąsaty sympatyk peezelu
19-11-2021 17:37

Hubi, czy możesz prostymi słowami napisać o co Ci chodzi?

Niekumaty
19-11-2021 18:53

Wąsaty, podrzucisz swoje zdjęcie? Zajmie honorowe miejsce na tej wystawie.

Niezwiązany
19-11-2021 22:42

Czy priorytetem nie powinna być budowa normalnych szkół? W tej zatłoczonej i zakorkowanej mieścinie brakuje przynajmniej 2 szkół podstawowych i dzieci musza sie uczyć po plebaniach, bo brakuje dla nich miejsca w szkole.

Ziemia Grodziska - nieudolność, nepotyzm, kumoterstwo. Żeby deweloperom i kolesiom żyło się lepiej.
19-11-2021 19:22

Dokładnie, brak zwykłych szkół dla dzieci jest porażający. W szkole podstawowej dla klas 1-3 gdzie budynek jest dostosowany do nauki 700 dzieci maks. uczęszcza obecnie ok 1200 dzieci. Dodatkowo w obecnej dobie pandemii to istny absurd! Rodzice są coraz bardziej oburzeni, zresztą dzieci też narzekają że jest ciasno. Nie mówię że szkoła muzyczna jest niepotrzebna, ale nie wydaje mi się, że to powinien być priorytet.

Daniel
23-11-2021 12:48

Sympatyku drogi, autobiografię napisać musisz własnym sumptem. To zbyt pokręcona historia.

artuditu
19-11-2021 22:42
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.