reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

31

08 2023

Ulica Lipowa w Książenicach do modernizacji


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayUlica Lipowa w Książenicach do modernizacji - Grodzisk News


Grodzisk zamierza przeprowadzić kompleksową modernizację ul. Lipowej na odcinku od al. Marylskiego do al. Parkowej w Książenicach. Nie dalej jak wczoraj ogłosił przetarg na inwestycję.


Obecny pas drogowy składa się z jezdni o nawierzchni bitumicznej, której szerokość wynosi od 4,7 do 7 m i jest ograniczona obustronnie wtopionymi opornikami betonowymi. Konstrukcja jezdni posiada liczne uszkodzenia, w postaci różnego rodzaju pęknięć oraz ubytków. Na początku odcinka przewidzianego do modernizacji konstrukcję jezdni stanowią betonowe płyty o wymiarach 1 na 2 metry.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Po jednej stronie drogi znajduje się chodnik częściowo wykonany z płyt betonowych, a częściowo ma nawierzchnię bitumiczną.

W ramach modernizacji magistrat przewiduje – w myśl projektu – remont jezdni na odcinku około 528 m, remont istniejącego chodnika długości około 580 m, remonty skrzyżowań z ulicami Jarzębinową oraz Parkową, budowę zjazdów indywidualnych oraz publicznych.

Droga ma charakter lokalny, dlatego poprawa jej stanu posłuży przede wszystkim mieszkańcom tej okolicy, w której dominuje zabudowa domów jednorodzinnych, są dwa bloki, funkcjonuje także jednostka wojskowa.

Modernizacja posłużyć ma poprawie bezpieczeństwa komfortu użytkowników drogi. – Zawężenie istniejącej jezdni ograniczy prędkości pojazdów mechanicznych, natomiast wykonanie nowej, równej nawierzchni chodnika poprawi komfort poruszania się pieszych. Zapewni również bezpieczne dojście do posesji prywatnych. Geometryczna korekta skrzyżowań z ulicą Jarzębinową i ulicą Parkową uporządkuje ruch pojazdów w obrębie skrzyżowań – czytamy w dokumentacji przetargowej.

Modernizacja ul. Lipowej potrwa bez mała pół roku od daty zawarcia umowy z wykonawca.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Mam nadziej ze przewidziane są spowalniacze oraz zakazy parkowania. Już teraz wielu kierowców skraca sobie drogę do ronda osiągając ogromne prędkości , a odwiedzający jednostkę wojskowa parkują gdzie popadnie . Ciekawe czy będzie również połączenie chodników , bo na odcinku przed blokami nie ma żadnego chodnika

Radek
31-08-2023 20:38
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.