reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

12

06 2021

Wichura nad powiatem: Kilkanaście interwencji straży pożarnej


Grodzisk News


Wichura nad powiatem: Kilkanaście interwencji straży pożarnej - Grodzisk News


Dziś przez nasz powiat przeszła silna ulewa z porywistym wiatrem. Strażacy mają pełne ręce roboty.


reklama Grodzisk mazowiecki

O tym, że może dziś mocniej powiać i spaść sporo deszczu ostrzegał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej tutaj. I faktycznie, wichura, która wraz z ulewą nawiedziła nasz region połamała wiele drzew. Niestety jedno z nich uszkodziło jeden z domów. Ale po kolei...

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

- Od 14.30 do chwili obecnej (godz. 16.40 - przyp. red.) przyjęliśmy łącznie 17 zgłoszeń z czego 15 dotyczyło skutków wichury, a konkretnie połamanych drzew. Napływały one z następujących miejscowości: Holendry Baranowskie - jedno zgłoszenie, Budy Michałowskie - jedno, Milanówek - sześć, Chrzanów Duży - jedno, Podkowa Leśna - trzy, Ojrzanów - jedno, Kozery Nowe - jedno, Grodzisk - jedno - mówi nam asp. Krzysztof Stefaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

W zdarzeniach tych nikt nie odniósł obrażeń, ale ucierpiał jeden z budynków. - W Podkowie Leśnej na ul. Sarniej przewróciło się jedno z drzew i oparło się o dom i uszkodziło dach, elewację oraz rynnę. Były też sytuacje, w których złamane drzewa opierały się linie energetyczne - dodaje asp. Stefaniak.

Do usuwania skutków wichury wezwano: 3 zastępy z grodziskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, 1 zastęp z OSP Baranów, 2 zastępy z OSP Jaktorów, 2 zastępy OSP Milanówek, 1 zastęp z OSP Grodzisk Mazowiecki, 2 zastępy z OSP Książenice, 1 zastęp z OSP Żelechów i 1 zastęp z Izdebna Kościelnego. W tym dwa podnośniki (jeden z JRG Grodzisk i jeden z OSP Jaktorów)

Dwa pozostałe zgłoszenia niezwiązane z ulewą to jedno fałszywe wezwanie o kolizji (gdy straż dojechała we wskazane miejsce, nikogo nie było) i jedna pomoc w otwarciu mieszkania.

Byłeś świadkiem wypadku, coś cię zirytowało lub zaskoczyło? Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników? Daj nam znać pod numerem telefonu: 691 222 230 lub pod adresem e-mail: info@grodzisknews.pl.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A w Milanowku brak prądu juz ponad dobę.

D.
13-06-2021 19:26
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.