reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

30

11 2023

Ul. Niedźwiedzia idzie do przebudowy. Umowa za milion podpisana


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plUl. Niedźwiedzia idzie do przebudowy. Umowa za milion podpisana - Grodzisk News


W grodziskiej willi Niespodzianka podpisano umowę na przebudowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Niedźwiedziej w Adamowiźnie i Odrano-Woli. Inwestycję kosztem 1,08 mln zł  zrealizuje firma Naprawa Dróg Efekt z Warszawy.


Stosowny kontrakt parafowali w Niespodziance burmistrz Grzegorz Benedykciński i przedstawiciel wykonawcy. Obecna była również szefowa wydziału inwestycji i pozyskiwania funduszy zewnętrznych w grodziskim magistracie Urszula Chrzanowska.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zadanie obejmie remont ciągu pieszo-rowerowego, który na całym odcinku jest w złym stanie technicznym. Nawierzchnia jest nierówna, występują liczne zapadliska spowodowane osiadaniem podłoża i podbudowy, obrzeża betonowe są uszkodzone, nie trzymają pionu, nawierzchnia jest skorodowana z licznymi ubytkami (wykruszeniami betonowej kostki brukowej). Ciąg pieszo rowerowy przecinają zjazdy, których stan techniczny jest niezadowalający liczne nierówności nawierzchni związane z osiadaniem podłoża i podbudowy.

Remont ciągu znacznie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i rowerzystów.

Przebudowa nawierzchni na nową asfaltową obejmie dwa odcinki tego szlaku. Jeden to ponad 700-metrowy fragment od ul. Radziejowickiej do przepustu na rzece Mrownie. Drugi fragment liczy 250 metrów i prowadzi od rzeki do ul. Osowieckiej.

„Remontowana nawierzchnia ciągu pieszo-rowerowego stanowi dojście i dojazd rowerzystów przyległych terenów znajdujących się wzdłuż pasa drogowego ul. Niedźwiedzia. Inwestycja umożliwi sprawną i bezpieczną komunikację właścicielom przyległych działek, oraz innym użytkownikom sąsiednich terenów. Ciąg pieszo-rowerowy oddziela istniejący rów przydrożny od istniejącej jezdni ul. Niedźwiedzia co powoduje że, remont istniejącej nawierzchni znacznie poprawi bezpieczeństwo użytkowników ciągu pieszo-rowerowego i znacznie zwiększy atrakcyjność poruszania się po wyremontowanym odcinku uczestników ruchu” – przekonują autorzy projektu inwestycji.

Inwestycja ma zostać ukończona w dziewięć miesięcy od zawarcia umowy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A co z ulicą Jowisza w Kozerkach?

Sołtys
30-11-2023 14:13

A co z ulicą Jowisza w Kozerkach?

Sołtyss
30-11-2023 14:13

A co z ulicą Szkocką, Argentyńską, Hiszpańską w Janinowie?
Biorę obecną nawierzchnię i infrastrukturę w ciemno tam

Janinowiec
30-11-2023 15:54

KILKA LAT TEMU TA ŚCIEŻKA BYŁA BUDOWANA I NAWET POPRAWIANA , A TERAZ MA BYĆ NOWA, KTO ZA TO JEST ODPOWIEDZIALNY .

JERZY
30-11-2023 17:23

dokładnie. nawierzchnia ścieżki i chodnika na Niedźwiedziej może nie jest ideelna, ale często jeżdżę tamtędy rowerem i naprawdę tragedii nie ma. lepiej by było budować ścieżki i chodniki tam, gdzie ich nie ma, zamiast remontować te, które już są. środki w budżecie są ograniczone, więc tym bardziej powinny być wydawane z rozsądkiem. niestety społeczeństwo, jak już wybierze władze, obojętnie takie, czy inne, nie ma realnej możliwości, aby mieć wpływ na podejmowane decyzje, wymagać i rozliczać włodarzy. i tak do kolejnych wyborów i kolejnych i kolejnych...

Janek
30-11-2023 23:03
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.