reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

30

11 2023

Ul. Niedźwiedzia idzie do przebudowy. Umowa za milion podpisana


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plUl. Niedźwiedzia idzie do przebudowy. Umowa za milion podpisana - Grodzisk News


W grodziskiej willi Niespodzianka podpisano umowę na przebudowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Niedźwiedziej w Adamowiźnie i Odrano-Woli. Inwestycję kosztem 1,08 mln zł  zrealizuje firma Naprawa Dróg Efekt z Warszawy.


Stosowny kontrakt parafowali w Niespodziance burmistrz Grzegorz Benedykciński i przedstawiciel wykonawcy. Obecna była również szefowa wydziału inwestycji i pozyskiwania funduszy zewnętrznych w grodziskim magistracie Urszula Chrzanowska.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zadanie obejmie remont ciągu pieszo-rowerowego, który na całym odcinku jest w złym stanie technicznym. Nawierzchnia jest nierówna, występują liczne zapadliska spowodowane osiadaniem podłoża i podbudowy, obrzeża betonowe są uszkodzone, nie trzymają pionu, nawierzchnia jest skorodowana z licznymi ubytkami (wykruszeniami betonowej kostki brukowej). Ciąg pieszo rowerowy przecinają zjazdy, których stan techniczny jest niezadowalający liczne nierówności nawierzchni związane z osiadaniem podłoża i podbudowy.

Remont ciągu znacznie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i rowerzystów.

Przebudowa nawierzchni na nową asfaltową obejmie dwa odcinki tego szlaku. Jeden to ponad 700-metrowy fragment od ul. Radziejowickiej do przepustu na rzece Mrownie. Drugi fragment liczy 250 metrów i prowadzi od rzeki do ul. Osowieckiej.

„Remontowana nawierzchnia ciągu pieszo-rowerowego stanowi dojście i dojazd rowerzystów przyległych terenów znajdujących się wzdłuż pasa drogowego ul. Niedźwiedzia. Inwestycja umożliwi sprawną i bezpieczną komunikację właścicielom przyległych działek, oraz innym użytkownikom sąsiednich terenów. Ciąg pieszo-rowerowy oddziela istniejący rów przydrożny od istniejącej jezdni ul. Niedźwiedzia co powoduje że, remont istniejącej nawierzchni znacznie poprawi bezpieczeństwo użytkowników ciągu pieszo-rowerowego i znacznie zwiększy atrakcyjność poruszania się po wyremontowanym odcinku uczestników ruchu” – przekonują autorzy projektu inwestycji.

Inwestycja ma zostać ukończona w dziewięć miesięcy od zawarcia umowy.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

A co z ulicą Jowisza w Kozerkach?
Sołtys


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.