13

11 2021

Trzy punkty zostają w Grodzisku

Pogoń Grodzisk Mazowiecki wygrała u siebie z wyżej notowanymi Wigrami Suwałki 3:1. Do zwycięstwa poprowadził ją Jean Franco, który strzelił dwa gole.

Choć Pogoń grała u siebie to nie zawodnicy z Grodziska byli faworytami tego spotkania. I w pierwszych minutach spotkania to rywale z Suwałk próbowali pokazać swoją wyższość i potrafili zagrozić bramce Artura Halucha, ale bezskutecznie. Jednak Pogoń również się „odgryzała” i przeprowadziła kilka groźnych ofensywnych akcji. Jedną z nich skutecznie zakończył Jean Franco, który w 13. minucie dał prowadzenie Pogoni. Mecz był pełen walki, ale Wigry starały się atakować, aby odrobić straty. Ostatni kwadrans pierwszej połowy, to była znaczna przewaga gości, którzy zepchnęli podopiecznych Krzysztofa Chrobaka do defensywy. Do przerwy wynik się jednak nie zmienił.

Druga połowa to był już nieco inny obraz meczu, gdzie oba zespoły zagrały ofensywnie i co jakiś czas tworzyły sytuacje zarówno pod jedną, jak i drugą bramką. W 63. minucie skutecznością wykazał się znów Jean Franco, który po raz drugi pokonał Hieronima Zocha. Drugi gol nieco „zabił” mecz podcinając skrzydła gościom, ale w 83. minucie rywale wrócili do gry za sprawą kontaktowego gola Japończyka Kosei Iwao. Bramka dała zawodnikom z Suwałk nadzieję, że jeszcze w tym meczu można coś ugrać, ale 88. minucie jasne już było, że Pogoń zgarnie trzy punkty – jedną z kontr wykorzystał Mateusz Lisowski.

Po tym zwycięstwie Pogoń dalej zajmuje miejsce w strefie spadkowej, ale do „bezpiecznej strefy” ma już tylko dwa punkty straty. A w następnej kolejce niezwykle ważne spotkanie, które Pogoń po prostu musi wygrać jeżeli chce myśleć o utrzymaniu. Rywalem będzie bowiem Sokół Ostróda, który zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli, a w 17 spotkaniach strzelił tylko sześć goli, a stracił aż 33.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Wigry Suwałki 3:1 (1:0)
Bramki: Jean Franco 13’, 63’, Lisowski 88’ – Iwao 83’

Pogoń: Haluch, Choroś, Zimmer, Zembrowski, Maślanka, Kalinowski (Sobiecki 62’), Owczarek, Kołaczek, Wrzesiński (Łoś 82’), Lisowski (Jaroń 90’), Jean Franco (Kobiera 90’)

Wigry: Zoch, Michalski, Lewandowski (Iwao 83’), Bogusławski (Pierzchała 72’), Mularczyk (Żebrakowski 67’), Rybicki, Łabojko, Babiarz, Sowiński (Prętnik 67’), Gojko (Bartczak 72’), Adamek