02

04 2024

Wygrana Pogoni w Legionowie

Piłkarze grodziskiej Pogoni wygrali na wyjeździe z Legionovią Legionowo 3:1 i utrzymali dwupunktową przewagę na drugą w tabeli ekipą Legia II Warszawa.

To był mecz ostatniej w tabeli Legionovii z liderującą Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Gracze z Grodziska prowadzili grę i starali się atakować, jednak przez dłuższy czas nie udawało się umieścić piłki w siatce. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, Pogoń wyszła na prowadzenie – w 45. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę zatrzymał jeden z obrońców gospodarzy na 11. metrze od bramki, dopadł do niej Oleksii Zynkevych i uderzył pod poprzeczkę.

10 minut po wznowieniu gry Pogoń już prowadziła 2:0, znów po golu Zinkevycha. Zawodnik z Ukrainy wpakował piłkę do bramki z najbliższej odległości. Z kolei w 85. minucie było już pewne, że Pogoń w tym meczu punktów nie straci – podanie w pole karne dostał z prawej strony Jakub Apolinarski, który uprzedził wychodzącego z bramki golkipera Legionovii i kopnął w długi róg obok bezradnego Michała Brudnickiego.

Dwie minuty później gospodarze strzelili jedynego w tym meczu gola. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z bocznego sektora piłkę głową do bramki z najbliższej odległości wpakował Grzegorz Wojdyga i ustalił wynik meczu.

Dzięki temu zwycięstwu Pogoń utrzymała dwa punkty przewagi nad drugimi w tabeli rezerwami Legii Warszawa, które również swój mecz wygrały (2:1 z Mławianką Mława).

Legionovia Legionowo – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:3 (0:1)
Bramki: Zynkevych 45’, 55’, Apolinarski 85’ – Wojdyga 87’

Legionovia: Brudnicki, Szwed, Waszkiewicz, Nakrosius, Wojdyga, Fabiszewski (Krajewski 82’), Biegański (Mitura 62’), Zaklika, Górski, Sonneberg (Chudy 75’), Radionow (Kalamvokis 65’)
Pogoń: Sydorenko, Apolinarski, Łoś, Gajgier, Skowroński, Niski (Gedek 22’), Jaroń (Lis 85’), Dias, Sommerfeld (Winiarski 65’), Zynkevych (Mazur 85’), Odolak (Dzięgielewski 65’)