reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

05 2023

Trzy firmy chętne do rozbudowy Alpejskiej. Koszt: kilkanaście milionów


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayTrzy firmy chętne do rozbudowy Alpejskiej. Koszt: kilkanaście milionów - Grodzisk News


4 maja Jaktorów otworzył oferty dodatkowe na  na rozbudowę ul. Alpejskiej w Chylicach. Inwestycja obejmie kilometrowy fragment tej drogi, o ile oczywiście magistrat wyłoni wykonawcę.


W owym otwarciu dodatkowym znalazły się oferty dwóch firm – Fal-Bruk i Efekt – które złożyły propozycje także w pierwszym terminietymże, pojawiła się też oferta firmy Drogomex. Ceny wahają się od blisko 11 milionów do przeszło 12 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Teraz jaktorowski magistrat ocenia oferty i zobaczymy jaką decyzję podejmie.

Tymczasem przypomnijmy. W ramach zamówienia ma zostać zmodernizowany odcinek od ul. Cichej do ul. Włoskiej. Firma wyłoniona drogą przetargu będzie miała za zadanie wykonanie jezdni o szerokości 6 metrów oraz chodnika o szerokości 2,5 metra. Jezdnia ma mieć nawierzchnię z mieszanki mastyksowo-grysowej, a chodnik z kostki brukowej w kolorze grafitowym. Z kostki również będą wykonane zjazdy do posesji.

Zamówienie obejmuje również wykonanie odwodnienia (kanalizacja deszczowa), przebudowę istniejącej sieci wodociągowej, kanalizacji podciśnieniowej, przebudowę sieci energetycznej, wykonanie oświetlenia ulicznego, przebudowę sieci gazowej i kanału technologicznego, przebudowę sieci telekomunikacyjnej oraz obsługę geodezyjną.

Kiedy mieszkańcy skorzystają z nowej nawierzchni jezdni i chodnika? Termin realizacji zadania wyznaczono na 180 dni od daty podpisania umowy.

Jaktorów otrzyma 4 mln zł dofinansowania na tę przebudowę.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

@becia @xenia co ty na to?

Mieszkańcy
06-05-2023 13:25

Zorro też by sie wypowiedział....

Olka
06-05-2023 17:31
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.